Search
Close this search box.

YouTube má nyní dva miliony tvůrců placeného obsahu

Co mají společného youtubové osobnosti jako je například Jenna Marbles, RezendeEvil a Mr. Beast? Pravděpodobně jste o nich nikdy neslyšeli, ale vydělávají miliony dolarů za tvorbu obsahu na YouTube. 


Přestože zmíněné osobnosti nevyšplhaly až na úplný vrchol slávy, jako je známý youtuber Logan Paul, Youtube oznámil, že jeho partnerský program, který běží od roku 2007, umožnil tvůrcům vydělávat peníze za tvorbu obsahu. A nyní má YouTube 2 miliony aktivních uživatelů, kteří tento partnerský program využívají. 

Válka s titány 

Konkurence jako je TikTok, Facebook nebo Spotify se marně snaží odlákat tvůrce obsahu z YouTube, aby přešli na jejich platformy. Ale žádná z těchto sociálních sítí nedokázaly překonat YouTube z hlediska návštěvnosti uživatelů. YouTube je druhou nejnavštěvovanější webovou stránkou na světě (s více než 23 miliardy návštěv za měsíc). 

Za poslední tři roky YouTube vyplatil tvůrcům obsahu téměř 30 miliard dolarů za příjmy z reklam a merchandisingu a další kolosální suma šla do kapes nezávislým umělcům a tvůrcům.

Nezávadnost obsahu

Množství nevhodného obsahu se rapidně snižuje a reprezentuje poměrně malé procentuální zastoupení na YouTube (kolem 0.16 – 0.18 %). Jinými slovy, za každých 10 000 shlédnutí, přibližně 16-18 videí obsahuje nevhodný obsah, který porušuje pravidla a podmínky. 

YouTube vynakládá energii na vylepšování algoritmů, které jsou schopné detekovat závadný obsah a udržovat tak jejich platformu “morální”. Avšak ředitel Neal Mohan, řekl: “Práce není nikdy dost, a za svou působnost v YouTube jsem se naučil to, že se vždy objeví závadný obsah”.

Neusnout na vavřínech 

Minulý měsíc vyhlásil YouTube soutěž a zveřejnil video na platformě TikTok, že odmění tvůrce obsahu částkou 100 000 dolarů, pokud se jim podaří vytvořit virální obsah na jejich nové platformě Shorts.

Chcete se dozvědět jak efektivně obchodovat?

Pokud vás baví obchodování, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat pomocí platformy MetaTrader 5, zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář a buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00