Search
Close this search box.

Xiaomi přeskočila Apple. Je světovou dvojkou na trhu smartphonů

Čínská technologická společnost Xiaomi je druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Ve druhém letošním čtvrtletí přeskočila společnost Apple. Nejvíce smartphonů na globální trh dodává korejský výrobce Samsung.


Chytré telefony značky Xiaomy se na globálním trhu se smartphony podílely ve druhém letošním kvartále 17 procenty. To je o tři procentní body více než ve čtvrtletí prvním. Telefony s nakousnutým jablkem ve znaku měly 14procentní podíl na celosvětových prodejích, a prakticky každý pátý smartphone prodaný od dubna do června byl vyroben korejským technologickým gigantem Samsung.

Globální trh s chytrými telefony ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 12 procent. Společnost Xiaomi si nejvíce polepšila v Latinské Americe, kde zaznamenala nárůst prodejů o více než 300 procent. O 150 procent se jí prodeje zvýšily v Africe a o 50 procent v západní Evropě.

Analytici společnosti Canalys, která zprávu přinesla, to přičítají příznivé cenové politice Xiaomi. Její mobily jsou totiž o 40 až 75 procent lacinější v porovnání s telefony značek Samsung a Apple. Přitom užitné vlastnosti mají srovnatelné, v některých parametrech i lepší.

Akcie společnosti Xiaomi na zprávu zareagovaly růstem bezmála o pět procent. Přitom od začátku roku akcie Xiaomi ztratily téměř pětinu, meziročně jsou naopak skoro o 80 procent silnější. Akcie společnosti Apple ztratily během pátku 1,4 procenta, což ale nijak nevybočuje z vývoje, který je v posledních týdnech obvyklý. Apple ze uplynulých 12 měsíců posílil skoro o 50 procent, od začátku roku zhodnotil o více než 13 procent.


Anilkumar,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00