Search
Close this search box.

Warren Buffett vyrazil na nákupy a investoři jej mohutně následovali. Které akcie posílily?

Americký miliardář a aktuálně pátý nejbohatší člověk planety Warren Buffett opět překvapil. Vyrazil totiž na nákupy a jeho cílem se tentokrát staly akcie technologické společnosti Hewlett Packard. Utratil za ně přes čtyři miliardy dolarů.


Buffettova investiční skupina Berkshire Hathaway ve čtvrtek oznámila, že získala podíl 11,4 procenta ve společnosti Hewlett Packard (HP), která vyrábí počítače a tiskárny. Berkshire Hathaway za skoro 121 milionů akcií zaplatila asi 4,2 miliardy dolarů. Posledních asi 11 milionů akcií dokupovala ještě tento týden.

„Berkshire Hathaway je jeden z nejvíce respektovaných investorů na celém světě a my vítáme, že se stal jedním z našich investorů,“ uvedla společnost HP v tiskovém prohlášení. Jde o poměrně vzácný úkaz, protože Berkshire Hathaway do technologických společností obyčejně neinvestuje. Výjimkou je společnost Apple, v níž Buffettově investičnímu impériu patří akcie za více než 161 miliard dolarů.

Tím spíše vyvolala informace o Buffettově investici mezi investory nákupní horečku. Akcie HP během čtvrtečního obchodování zpevnily o bezmála 15 procent a nad 40 dolary za kus se udržely po celou obchodní seanci. Přitom od počátku letošního roku akcie HP posílily jen asi o pět procent, a to včetně čtvrtečního cenového růstu.

Podle expertů Warren Buffett zřejmě reagoval na příznivé výsledky společnosti HP, která do značné míry v uplynulých dvou letech těžila z covidové pandemie. Lidé totiž ve větší míře začali pracovat z domova, děti a studenti přecházeli na on-line výuku, což se odrazilo v rostoucí poptávce po produktech značky HP.


Stempel, Reuters
Forbes, Real Time Billionaires


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00