Search
Close this search box.

Warren Buffett vsadil na pojišťovací byznys a kupuje Alleghany. Investoři jeho krok ocenili

Americký miliardář si stěžoval, že nevidí dostatečné množství zajímavých investičních příležitostí. A pak přišel se zprávou, že uzavřel kontrakt za 11,6 miliardy dolarů v pojišťovacím byznysu. Pod Berkshire Hathaway totiž bere Alleghany Corporation, vlastníka jedné z největších amerických zajišťoven.


Alleghany Corporation je další do skládačky již tak poměrně širokého pojistného portfolia, které Buffetova Berkshire Hathaway vlastní. Vedle jedné z největších amerických zajišťoven TransRe, Warren Buffett získá například ještě pojišťovnu Geico, která se soustředí na pojištění vozidel, nebo General Re, která je rovněž jednou z velkých amerických zajišťoven.

„Berskhire bude perfektním domovem pro Alleghany. Je to společnost, kterou jsem pozoroval zblízka asi šedesát let,“ uvedl v pondělním tiskovém prohlášení výkonný ředitel Berskhire Hathaway Warren Buffett. Podle něho je Alleghany Corporation velmi podobná právě Berkshihre. Buffett zmínil, že jde o výsledek 85 let trvajícího byznysu rodiny Kirbyů.

Berkshire Hathaway nabídla za každou akci Alleghany Corporation 848 dolarů, což představuje více než 25procentní prémii oproti zavírací ceně z pátku 18. března. Kontrakt má být dokončen během posledního letošního kvartálu.

Investoři obchod ocenili. Akcie Berkshire Hathaway ihned po pondělním otevření Wall Street stouply o necelá dvě procenta na 522,8 tisíce dolarů. Za posledních pět dní hodnota Berkshire vzrostla už o bezmála pět procent, od začátku pak o více než 15 procent. Berkshire tak zjevně těží ze svého velmi pestrého portfolia, jelikož vlastní podíly ve společnostech napříč celou ekonomikou.


Hussain,
Yasmin, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00