Search
Close this search box.

Warren Buffett přeskupuje portfolio. Kterých akcií se zbavil a které dokoupil?

Desátý nejbohatší člověk planety, americký miliardář Warren Buffett zase „čaruje“. Během třetího kvartálu letošního roku přeskupil investiční portfolio svého byznysového impéria Berkshire Hathaway.


Když Warren Buffett nakupuje a prodává akcie, ostatní investoři ani nedutají a čekají, s jakým překvapivým tahem se „věštec z Omahy“ vytasí. A mnohé pravděpodobně překvapil také poté, co vyšlo najevo, jaká škatulata si zahrál v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku.

Zřejmě nejsilnějším Buffettovým sdělením je kompletní exit z akcí americké farmaceutické společnosti Merck. Přitom právě Merck nedávno podal žádost ve Velké Británii o autorizaci léčivého přípravku proti Covidu-19, který snižuje pravděpodobnost hospitalizace a úmrtí na tuto chorobu o 50 procent.

Merck však nebyl jediným zástupcem farmaprůmyslu, k němuž se Buffett tak trochu otočil zády. Miliardář zredukoval také svůj podíl ve společnostech AbbVie a Bristol-Myers Squibb. Na rozdíl od Mercku se jich však nezbavil zcela, stejně jako nezanevřel na farmaceutický sektor. Buffett totiž koupil akcie v biotechnologické společnosti Royalty Pharma, čímž dal najevo, že věří této větvi farmaceutického průmyslu.

Buffett také přikupoval akcie v těžařské společnosti Chevron, naopak prodával část podílu v Mastercard a Visa. Desátý nejbohatší člověk zřejmě věří, že energetické komodity ještě budou před zimou posilovat, zároveň se asi obává, že lidé budou omezovat své platební transakce přes platební karty. Už nyní můžeme být zvědaví, jaké tahy má připravené pro zbývající letošní kvartál.


Narayanan,
Investor´s Business Daily


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05