Search
Close this search box.

Wall Street se veze na vlně dobrých zpráv z amerického trhu práce

Index S&P 500 i Dow Jones Industrial Average se během čtvrtečního obchodování vyhouply o několik desetin procenta výše. Může za to optimismus, který investorům do žil vlila aktuální data z amerického trhu práce.

Na Wall Street ve čtvrtek sílily především akcie výrobce letadel Boeing a jeho dodavatele General Electric. Boeing přidal bezmála čtyři procenta, GE posílila o skoro 6,5 procenta. Dow Jones a S&P 500 přidaly několik desetin procenta, technologický index Nasdaq prakticky stagnoval. A dá se očekávat, že i v dalších dnech bude na trzích převládat spíše optimismus.

Z amerického trhu práce totiž přišly údaje o počtech žádostí o dávky v nezaměstnanosti k 22. květnu. O benefity požádalo 406 tisíc osob, což je nejméně za posledních 14 měsíců. Oproti předchozímu týdnu došlo k poklesu o 38 tisíc lidí a výsledek je lepší, než očekávali analytici. Podle nich jde o jasný důkaz, že hospodářské oživení USA pokračuje a podpůrné politiky zafungovaly.

Přesto je třeba opatrnosti, protože počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti je stále asi dvojnásobný v porovnání s obdobím před propuknutím koronavirové pandemie. Na druhé straně začátkem loňského dubna požádalo o dávky v nezaměstnanosti více než šest milionů lidí, což bylo nejvyšší číslo od velké hospodářské krize ve 30. letech. V tomto kontextu je aktuální výsledek impozantní.


Mikolajczak, Reuters
Omeokwe, The Wall Street Journal

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05