Search
Close this search box.

Wall Street po projevu šéfa Fedu posiluje. Investoři se snaží porozumět jeho záměrům

Akcie na newyorské burze během úterního obchodování zpevňovaly. Z investorů opadla nervozita před dlouho očekávaným projevem guvernéra Federálního rezervního systému Jeromea Powella. Zvykají si na nový normál americké měnové politiky.


„Pokud uvidíme, že inflace zůstává na vysokých hodnotách po delší než očekávanou dobu, a budeme-li nuceni zvýšit úrokové sazby o to více, uděláme to,“ řekl během úterního slyšení před Bankovní komisí amerického Senátu Jerome Powell, guvernér Federálního rezervního systému.

Akciové trhy v nejistotě, jak Powell bude hovořit, oslabovaly. Ale během jeho projevu, kterým se mimo jiné uchází o potvrzení v čele Fedu na další čtyři roky, začaly růst. Investoři si totiž teprve zvykají na novou rétoriku, která ze strany Fedu zaznívá. A to i s ohledem na Powellovu renominaci v jeho čele.

„Vidíme napříč celým trhem přehodnocování toho, co Federální rezervní systém bude v příštích měsících dělat,“ uvedl pro portál Yahoo! Finance Steven Wieting, globální investiční stratég Citi Private Bank. Podle něho je nabíledni, že Fed si s inflací nakonec poradí. Jedinou otázkou prý je, jak aktivně bude proti ní bojovat.

Na každý pád akciové trhy podle expertů kvitují kontinuitu politiky Federálního rezervního systému, kterou zosobňuje právě Jerome Powell. Výkonný ředitel JP Morgan Jamie Dimon v pondělním rozhovoru pro stanici CNBC řekl, že americká ekonomika absorbuje i razantnější růst úrokových sazeb a že ji čeká „hladké přistání“, jelikož inflace je opravdu vysoká.

Jde tedy především o to, aby měnová politika až příliš nepřiškrtila hospodářské oživení po pandemii, což se s Powellem v pozici guvernéra Fedu nejspíše nestane, myslí si Jamie Dimon.


Cheung, Yahoo! Finance
Semenova, Yahoo! Finance
Son, CNBC.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00