Search
Close this search box.

Wall Street po maloobchodních tržbách oslabila. Investoři vyhlíží rozhodnutí Fedu

Akcie na burze v New Yorku během úterního obchodování mírně ztrácely. Investoři reagovali na meziměsíční pokles amerických maloobchodních tržeb a netrpělivě čekají na rozhodnutí Federálního rezervního systému o měnové politice.

Hlavní akciové indexy na Wall Street v New Yorku odepsaly během úterního obchodování oslabily v rozsahu od 0,2 do 0,7 procenta. Hlavní příčinou byly údaje o vývoji maloobchodních tržeb v USA. Ty se totiž v květnu meziměsíčně snížily o 1,3 procenta, což byl nepatrně horší výsledek, než trhy očekávaly.

Na druhé straně je třeba zmínit, že květnová data byla ovlivněna dodatečnou revizí dubnových údajů, a to směrem vzhůru. Původně totiž dubnové tržby stagnovaly, po opravě se meziměsíčně o 0,9 procenta zvýšily, což vytvořilo vysokou srovnávací základnu pro květen. Na meziroční bázi ale Američané v květnu utráceli o 28,1 procenta více. Nakupovali zejména elektroniku nebo automobily.

Investoři ovšem napjatě očekávají měnověpolitické zasedání Federálního rezervního systému (americká centrální banka), které začne ve středu a potrvá dva dny. Všeobecně se předpokládá, že Fed ponechá úrokové sazby na nule, stejně jako zachová nezměněný objem měsíčních nákupů vládních dluhopisů a dalších bondů za účelem podpory domácí ekonomiky. Dá se proto předpokládat, že ještě do konce týdne akcie na Wall Street posílí.


Mutikani, Reuters
Nayar, Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00