Search
Close this search box.

Výsledky IBM předčily očekávání. Akcie technologické společnosti stouply o 6,5 procenta

Společnosti Industrial Business Machines ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku téměř zdvojnásobila svůj zisk. Zvýšit tržby pomohl především poradenský byznys a cloudové služby. Oba segmenty vzrostly dvoucifernými tempy.


Akcie technologické společnosti IBM v pondělí stouply o 6,3 procenta. Stalo se tak až poté, co hlavní trh na Wall Street v pondělí ukončil obchodování. Zatímco celý den se akcie IBM obchodovaly výrazně pod hranicí 130 dolarů, v postburzovní fázi se jejich cena vyšplhala na více než 135 dolarů.

Výsledky IBM za čtvrtý kvartál loňského roku totiž předčily očekávání analytiků. Tržby společnosti stouply meziročně o 6,5 procenta na 16,7 miliardy dolarů. Průměrný odhad analytiků se pohyboval těsně pod 16 miliardami. „Bude to první čtvrtletí, kdy skutečně uvidíte, jak na tom IBM je. Což je společnost, které rostou tržby,“ uvedl pro agenturu Reuters finanční ředitel IBM James Kavanaugh.

Společnosti nejvíce rostly cloudové služby, které meziročně připsaly 16 procent. O něco pomaleji (13,1 procenta) se firmě zvýšily tržby z poradenství. A to o 13,1 procenta na 4,75 miliardy dolarů. IBM se rovněž podařilo výrazně zvýšit zisk. Ten v přepočtu na akcii dosáhl hodnoty 2,57 dolaru. O rok dříve to bylo jen 1,51 dolaru. Zisk tak meziročně stoupl o více než 71 procent.

110 let stará společnost zdvojnásobila počet rychle rostoucích softwarových a poradenských společností. Její finanční ředitel James Kavanaugh zdůraznil, že firmě tržby rostly navzdory zhoršující se epidemické situaci.


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05