Search
Close this search box.

Výrobce zdravotnických pomůcek Figs jde na burzu. Wall Street ho ocení na tři miliardy dolarů

Ve druhé polovině posledního květnového týdne vstoupí na burzu losangeleský start-up Figs. Výrobce zdravotnických pomůcek nabídne své akcie také drobným investorům přes obchodní platformu Robinhood.

Primární veřejná nabídka (IPO) je naplánována na čtvrtek 27. května. Společnost Figs na trh uvede 22,5 milionu akcií za cenu v rozmezí 16 až 19 dolarů za kus. To by pro ni znamenalo celkové ocenění na více než tři miliardy dolarů. Dosavadní akcionáři společnosti si slibují, že skrze IPO získají dodatečných více než 400 milionů dolarů. Jedno procento ze všech akcií určených k prodeji bude nabídnuto drobným investorům skrze obchodní platformu Robinhood. Půjde tak o vůbec první IPO, která se na Robinhood objeví.

Společnost Figs byla založena v roce 2013 a sídlí v Los Angeles. Stojí za ní americký miliardář Thomas Tull, jehož holding Tulco je největším akcionářem společnosti Figs. Figs je výrobcem zdravotnických pomůcek. Soustředí se zejména na dodávky pracovního oblečení pro zdravotnický personál, v důsledku koronavirové pandemie ale společnost Figs začala vyrábět také ochranné prostředky jako roušky nebo obličejové štíty.

Její tržby se v minulém roce zvýšily o 138 procent. Za loňský rok vydělala bezmála 60 milionů dolarů, přičemž v roce 2019 byla ve ztrátě. Podle agentury Reuters jsou mezi zájemci o nákup akcií během IPO investoři jako Goldman Sachs, Morgan Stanley nebo Credit Suisse.


Reuters
Maron, Businesswire.com
Benzinga.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05