Search
Close this search box.

Výrobce elektronických komponent Foxconn překvapil trh. Ukázal prototypy elektromobilů

Tchajwanská technologická společnost Foxconn vstoupila na automobilový trh. V pondělí představila prototypy tří modelů elektromobilů. Firma chce diverzifikovat svou výrobu a nechce už jen spoléhat na zakázky od věhlasných technologických značek.


Společnost Foxconn v pondělí předvedla prototypy elektrického SUV, sedanu a autobusu. Dala najevo, že už nechce spoléhat jen na zakázky, které dostane od společností jako je Apple, ale že má v plánu své produktové portfolio náležitě diverzifikovat.

Elektromobily bude vyrábět dceřiná společnost Foxconnu, a to Foxtron, která je společným podnikem Foxconnu a tchajwanské automobilky Yulon Motor. Viceprezident Foxtronu Tso Chi-sen v pondělí novinářům řekl, že věří, že do pěti let budou elektromobily přinášet Foxconnu na tržbách kolem 35 miliard dolarů ročně.

Společnost Foxconn se tak podle některých analytiků stane významným hráčem na globálním trhu s elektromobily. Zároveň půjde o vůbec největšího výrobce komponent do elektroniky, který se na trh s elektromobilitou v takovém měřítku vydává.

Nejdříve z trojice vozidel by se měl na trh dostat elektrobus, který začne z výrobních linek sjíždět už příští rok. V roce 2023 by pak na trh mělo přijít elektrické SUV a jako poslední sedan. V jeho případě však zatím není termín stanoven.

Akcie Foxconnu na událost nejprve reagovaly mírným růstem, ovšem už v průběhu pondělí se objevily četné prodejní příkazy, a tak Foxcon oproti pátku asi o procento oslabil. Od začátku letošního roku pak akcie zpevnily o necelou čtvrtinu.


Levin, BusinessInsider.com
Lee, Reuters


Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05