Search
Close this search box.

Výrobce elektromobilů Polestar půjde na burzu. Jeho hodnota může být až 25 miliard dolarů

Společnost Polestar, kterou před čtyřmi lety založila švédská automobilka Volvo, se chystá vstoupit na burzu. Její tržní hodnota by mohla podle některých odhadů dosáhnout 20 až 25 miliard dolarů.


O začátku burzovních obchodování akcií Polestaru se hovoří už téměř rok. Nyní ale agentura Bloomberg přinesla informace o tom, že vstup na burzu je už skutečně blízko. Jednání mezi Polestar a společností Gores Guggenheim Inc prý finišují. Gores Guggenheim je takzvanou SPAC společností (Special Purpose Acquistion Company), jejímž hlavním posláním je prostřednictvím fúze dovést na akciový trh další firmy. Nepůjde tak o klasické IPO (primární veřejná nabídka).

Polestar je výrobce elektromobilů, za kterým stojí nejen švédská automobilka Volvo, ale třeba i hollywoodský herec Leonardo DiCaprio. Na rozdíl od jiných méně známých výrobců elektromobilů, kteří rovněž chystají vstup na burzu, se Polestar může pochlubit modely, které už jsou k dostání na trhu.

Automobilka sídlící ve švédském Göteborgu chce v letošním roce dodat na trh 29 tisíc vozů. Do roku 2025 má pak roční kvóta dosáhnout desetinásobku, tedy 290 tisíc vozidel. Polestar je v současné době přítomný na 14 trzích s tím, že do dvou let chce expandovat na dalších 16.

Jejím druhým modelem, a prvním elektrickým, je sedan označený jako Polestar 2. Jeho výroba byla zahájena letos v březnu v čínské továrně ve městě Luqiao. Automobilka v červnu oznámila příchod modelu Polestar 3, které má být elektrickým SUV. Vůz se má vyrábět ve městě Ridgeville v Jižní Karolíně a jeho cena by mohla začínat na 75 tisících dolarů. Následovat má také ve verzi coupé.


Trudell, Tse, Bloomberg
Hu, Carey, Reuters


Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00