Search
Close this search box.

Vietnamská automobilka VinFast a Wall Street?

Jeden z největších vietnamských konglomerátů Vingroup JSC se podle informací agentur Bloomberg a Reuters chystá uvést na americkou akciovou burzu svou dceřinou společnost VinFast. Největší vietnamský výrobce automobilů by se mohl na Wall Street obchodovat ještě v tomto čtvrtletí.


Automobilka VinFast by prostřednictvím takzvaného IPO (primární veřejná nabídka) mohla od investorů získat až tři miliardy dolarů. Celková tržní hodnota společnosti by se díky tomu mohla dostat nejméně na úroveň kolem 50 miliard dolarů.

Pokud se úpis akcií podaří, bude to nejhodnotnější IPO vietnamské firmy na akciové burze v historii. Zároveň by šlo o vůbec první vietnamskou společnost, která by se začala obchodovat na americkém akciovém trhu.

Podle zdrojů agentury Bloomberg společnost VinFast o svém IPO vyjednává s osobami, které by ji na burzu mohly dostat. Nikdo z holdingu Vingroup ale zatím informace agentur nekomentoval.

Automobilka VinFast byla založena vietnamským miliardářem Phamem Nhat Vuongem v roce 2017. O dva roky později už dodávala na trh osobní automobily vybavené licenčními motory z dílny německé firmy BMW. VinFast hodlá v blízké budoucnosti rovněž vyrábět elektromobily a dodávat je na americký i evropské trh.


Nguyen, Reuters
Chew et al., Bloomberg


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05