Search
Close this search box.

Velké americké banky zvýší své dividendy. Jste zdravé, vzkázal jim FED

Federální rezervní systém (americká centrální banka) sdělil čtyřem velkým bankovním domům, že obstály v každoročních stress testech. Banky poté oznámily, že ve zbytku roku zvýší úroveň vyplacené dividendy.

Zřejmě největší překvapení pro své investory nachystala banka Morgan Stanley, která ve třetím kvartále letošního roku zdvojnásobí velikost vyplacené dividendy. Namísto dosavadních 35 centů získá držitel každé akcie 70 centů. Analytici přitom očekávali zvýšení jen na 50 cent. Šéf Morgan Stanley James Gorman však oznámil, že banka si může takové zvýšení výplaty dividendy dovolit, protože má dost kapitálu naakumulovaného z minulých let.

Bank of America svou dividendu zvýší o 17 procent na 21 centů na akcii, kterou bude rovněž vyplácet ve třetím letošním kvartále. JP Morgan pak místo původních 90 centů bude ve třetím čtvrtletí vyplácet za každou akcii rovný dolar. To je nárůst o 11 procent. Investiční banka Goldman Sachs pak svou dividendu zvýší z 1,25 na rovné 2 dolary, což představuje nárůst o 60 procent.

Akcie zmíněných amerických bank na zprávu reagovaly smíšeně, a to zřejmě z toho důvodu, že zpráva přišla prakticky se závěrem pondělního obchodování na Wall Street. V obchodech, které se realizovaly po zavření burzy, je ale patrné, že investoři na oznámení o zvýšení dividendy zareagují pozitivně.


Nishant, Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00