Search
Close this search box.

Vánoce na Wall Street: Index S&P 500 uzavřel před Štědrým dnem na historickém maximu

Poslední den před Štědrým dnem mohli investoři na Wall Street slavit předčasné Vánoce. Hlavní index newyorské burzy totiž vystoupal na nový historický rekord, a vymazal tak všechny předchozí ztráty.


Hlavní index burzy v New Yorku S&P 500 uzavřel na nejvyšší hodnotě v historii, když vystoupal na 4 725,79 bodu. Během čtvrtečního obchodování se dokonce téměř dotkl hranice 4 740 bodů, pak ale mírně klesl.

Wall Street se tak vyvezla na vlně optimismu, když se objevují náznaky, že nová koronavirová varianta omikron pravděpodobně nebude vést k takovému počtu hospitalizovaných osob, jako tomu bylo u předchozích variant viru SARS-CoV-2. Investoři tak opatrně začínají věřit, že omikron tím pádem ani nebude představovat takové ohrožení budoucího ekonomického růstu.

Kromě toho přišly další signály, že americké hospodářství vstoupí do příštího roku poměrně dobře připraveno. Počty nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se v uplynulém týdnu snížily pod hranici, na které se nacházely před propuknutím pandemie koronaviru, výdaje domácností na spotřebu meziměsíčně mírně vzrostly, na sedmiměsíční maximum se dostaly také prodeje nových domů a bytů.

Americkou ekonomiku fakticky už trápí pouze inflace, která se v listopadu držela na nejvyšší úrovni za několik posledních dekád. A bude na vysokých hodnotách setrvávat i v nejbližších měsících, protože celý svět prochází nabídkovým šokem. To mimo jiné znamená, že zároveň dochází k omezení produkce a růstu cen v ekonomice. Jakmile se dodavatelské řetězce obnoví, měla by se inflace vracet k cílové 2procentní úrovni.


Semenova, Yahoo! Finance
Mutikani, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00