Search
Close this search box.

Vakcíny Novavax jsou proti koronaviru účinné z 90 procent. Akcie vyskočily

Americká biotechnologická společnost oznámila vysokou účinnost své vakcíny proti SARS-CoV-2. Její akcie na zprávu zareagovaly posílením o téměř 10 procent v předburzovní fázi pondělního obchodování.

Až 93 procentní účinností se může pochlubit vakcína proti koronaviru od společnosti Novavax. A to i proti různým variantám viru, vyplynulo z dat týkajících se třetí fáze klinických testů. Novavax chce ve třetím čtvrtletí tohoto roku požádat o schválení vakcíny americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Akcie Novavaxu před pondělním otevřením newyorské burzy posílily o 9,7 procenta, během dne se však vracely na svou původní úroveň, kolem které oscilovaly. Naopak akcie výrobců potenciálně konkurenčních vakcín, Moderna a Pfizer/BioNTech v reakci oslabily. Moderna ztratila dokonce šest procent, v pozdějších fázích pondělního obchodování ztrátu své hodnoty mírně umazala.

Podle analytiků má Novavax poměrně velký potenciál, jehož využití bude záviset právě na tom, jak dopadne schvalovací proces u FDA. Většina expertů je přesvědčena, že akcie firmy jsou vhodné k nákupu. Průměrná cílová cena byla stanovena na 240 dolarů, což je asi o 15 procent nad aktuální hodnotou akcií.

Začátkem února se hodnota akcií Novavaxu dostala až na 320 dolarů, od té doby však asi 200 dolarů ztratila. Za poslední měsíc ale Novavax posílil o 50 procent. Kdo si akcie této firmy koupil před rokem, svou investici více než ztrojnásobil. Přitom na konci listopadu 2019 bylo možné akcii Novavaxu pořídit za pouhého 3,76 dolaru.


Alpert, Barron´s
Lovelace, CNBC.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00