Search
Close this search box.

Vakcína Pfizeru o krok blíž k indickému trhu. V dohodě s vládou zbývá dořešit jeden detail

Americká farmaceutická skupina Pfizer a indická vláda usilují o dosažení dohody na podmínkách, za kterých bude vakcína Comirnaty proti koronaviru vstoupit do Indie. Zbývá prý doladit jednu právní záležitost týkající se řešení vedlejších efektů očkování.

Předmětem jednání je nyní podle agentury Reuters klauzule o náhradě nákladů pro případ vedlejších účinků. Indie dosud žádnou takovou záruku nikomu z výrobců vakcíny proti SARS-CoV-2 neposkytla. Naopak společnost Pfizer ji získala v mnoha zemích, kde se vakcína Comirnaty používá, a to včetně Velké Británie nebo Spojených států.

Podle zdrojů, na které se Reuters odkazuje, ale na stole určitá forma úpravy v tomto bodě je. Pfizer a indická vláda tak jsou prý jen krůček od dosaženi dohody, za kterých by vakcína na indický trh mohla vstoupit. Před několika dny navíc vyšla studie, podle níž by vakcína ze společné dílny firem Pfizer a BioNTech měla mít účinnost proti indické mutaci koronaviru přibližně ze 75 procent. Tedy podobně jako v případě jihoafrické mutace.

Vstup společnosti Pfizer na indický trh by pro firmu znamenal obrovský byznysový úspěch. Pfizer totiž už oznámil své finanční výsledky za první letošní kvartál, kde se dodávka vakcíny Comirnaty na trh projevila velmi pozitivně. Skupina navíc zlepšila svůj letošní celoroční výhled tržeb i zisku. Obrat má stoupnout asi o 70 procent na více než 70 miliard dolarů. Po vstupu na indický trh by zřejmě došlo k ještě lepším výsledkům.


Arora, Jain, O´donnel, Reuters
Toksabay, Reuters
Singh, Yahoo! Finance

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00