Search
Close this search box.

USA: Akcie zakončily říjen na historických maximech

Nejstarší burzovní index Dow Jones Industrial Average zakončil říjen na rekordně vysokých úrovních. Rally na newyorské burze totiž sílí. Analytici zmínili, které akcie je dobré sledovat v listopadu, protože ještě neřekly poslední slovo.


Mezi tři nejvýkonnější tituly, jež jsou součástí Dow Jonesova indexu od začátku letošního roku patřily akcie společností Goldman Sachs, Microsoft a American Express. Banka Goldman Sachs zpevnila o necelých 57 procent, Microsoft téměř o 50 a akcie American Express si připsaly 43,7 procenta.

A všechny tři tituly jsou portálem Investor´s Business Daily řazeny mezi akcie, které se vyplatí sledovat i v jedenáctém měsíci roku 2021. Akcie American Express se podle analytiků nacházejí těsně pod cenovou úrovní, která by mohla znamenat nastolení silného býčího sentimentu, tedy cenu, při níž by investoři měli důvod kupovat s vidinou dalšího růstu. Tato hranice se podle analytiků nachází na necelých 179 dolarech. Ve středu American Express zakončila obchodování asi o pět dolarů pod touto hranicí.

V podobné situaci se nacházejí také akcie investiční banky Goldman Sachs. Ty navíc ve středu asi o jedno procento oslabily, což může být pro některé investory důvod k dokoupení tohoto titulu za poměrně příznivou cenu. Akcie technologické společnosti Microsoft svůj krátkodobý nákupní „Rubikon“ prý sice již překročily, nicméně analytici doporučují jejich vývoj pozorně sledovat. Jde totiž o velmi atraktivní titul.

Experti k uvedené trojici pro sledování přidávají ještě tři další tituly. A to Apple, Disney a Merck. Právě akcie Applu mají další růstový potenciál, přestože se ještě nedávno zdálo, že nemají co pro dlouhodobé investory nabídnout. V případě farmaceutické skupiny Merck je důvod pro sledování a případné nastoupení do pozic zjevný: nová pilulka pro léčbu onemocnění covid-19 s velmi nadějnými výsledky. A konečně Disney představuje akcii, která v dosavadním průběhu roku o více než 6 procent oslabila, nicméně se může svézt na vlně, kterou v oblasti zábavního průmyslu spustily nejrůznější streamovací služby.


Lehtonen,
Investor´s Business Daily


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00