Search
Close this search box.

Tržby výrobce sportovního oblečení Nike překonaly očekávání. Nevadila ani slabší Čína

Americký výrobce sportovního oblečení a obuvi s charakteristickou „fajfkou“ zveřejnil své tržby za čtvrtý fiskální kvartál. Nejenže společnost Nike překonala očekávání analytiků, ale ještě dokázala prodeje meziročně takřka zdvojnásobit.

Nike za poslední fiskální čtvrtletí utržila 12,3 miliardy dolarů, tržní odhady přitom hovořily přibližně o 11 miliardách. Tržby americké sportovní značky zároveň meziročně vzrostly o 96 procent. „Silné čtvrtletní i celoroční výsledky jen demonstrují, že Nike si dokázala udržet unikátní konkurenční výhodu a kontakt se zákazníky po celém světě,“ uvedl prezident a výkonný ředitel společnosti Nike John Donahoe.

Společnost Nike totiž dokázala také obrátit své hospodaření do černých čísel. Loni ve čtvrtletí končícím 31. květnem vykázala ztrátu ve výši 790 milionů dolarů, letos ve stejném období dosáhla čistého zisku v objemu 1,51 miliardy dolarů.

Výrobce sportovního oblečení a obuvi zaznamenal obrovský úspěch na severoamerickém trhu. Tam mu prodeje meziročně stouply o 141 procent a o 29 procent v porovnání se stejným obdobím roku 2019. To znamená, že Nike v prodejích spolehlivě překonala předpandemickou úroveň. Celkové výsledky společnosti nezkazil ani fakt, že se nedařilo v Číně. Tam totiž Nike čelila bojkotu poté, co vyslovila znepokojení nad omezováním lidských práv čínských Ujgurů. Její prodeje v Číně vzrostly meziročně jen o 17 procent.

Akcie společnosti se celý čtvrtek držely prakticky na nezměněné úrovni a teprve v poobchodní fázi posílily bezmála o 13 procent. Nike se přiblížila svým historickým maximům z letošního ledna, kdy cena jejích akcií vystoupala na dohled 150dolarové hranici.


Wade, Yahoo! Finance
Naidu, Balu, Reuters
Thomas, CNBC.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05