Search
Close this search box.

Tesla v pondělí prudce posílila. Investoři reagují na zlepšení výhledu automobilky

Švýcarská investiční banka Credit Suisse zlepšila výhled pro americkou automobilku Tesla s cílovou cenou jejích akcií nad tisícem dolarů. Akcie Tesly mají v příštích měsících překonat výkonnost celého trhu. Investoři na zprávu zareagovali mohutnými nákupy, které akcie Tesly vystřelily téměř o desetinu výše.


Akcie výrobce elektromobilů a nejhodnotnější americké automobilky Tesla otevíraly pondělní obchodování mírně nad 870 dolary. Šlo o nejslabší úroveň od loňského října. Jenže vzápětí začaly prudce posilovat. Impulsem bylo zlepšení výhledu pro Teslu ze strany Dana Levyho a Trevora Younga, analytiků švýcarské nadnárodní investiční banky Credit Suisse.

Podle Levyho s Youngem totiž Tesla v příštích týdnech zažije rally, a tak experti zlepšili své investiční doporučení z dosavadního „neutrální“ na „outperform“, přičemž cílovou cenu zachovali na hodnotě 1025 dolarů za jednu akcii. Oproti pondělní otvírací ceně to představovalo přibližně 20procentní růstový potenciál. Minulý čas je zde na místě, protože akcie Tesly po zveřejnění nového investičního doporučení zareagovaly růstem, který se krátce po polovině pondělního obchodního dne blížil deseti procentům.

„Těžko bychom na trhu našli jinou akcii, která splňuje všechny nároky investory na ně kladené. Má atraktivní růstový příběh, je symbolem dekarbonizace, má robustní fundament. Navíc se ocitla ve vleku všeobecného poklesu. Věříme, že se brzy zotaví,“ napsali analytici Credit Suisse.

Tesla je podle nich samotným srdcem „elektromobilního obratu“ a je jasným lídrem. „V celosvětovém závodě v elektromobilitě zůstává Tesla před ostatními. Očekáváme, že si tento náskok v dohledné budoucnosti zachová,“ dodal Dan Levy.

Na pondělním růstu Tesly se vyvezly také akcie dalších výrobců elektromobilů. Akcie automobilky Rivian zpevnily o téměř 12 procent, akcie Lucid Motors přidaly více než šest procent.


Ferré, Yahoo! Finance
Pound, CNBC.com
Lahiri, Markets Insider


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00