Search
Close this search box.

Tesla už má rezervaci na milion Cybertrucků

Momentálně nejhodnotnější americká automobilka Tesla má podle posledních údajů rezervaci na dodávku více než milionu kusů plně elektrického pick-upu Cybertruck. Přestože první mají přijít na trh až v příštím roce.

Plně elektrický pick-up od společnosti Tesla byl představen v listopadu 2019, tedy už před rokem a půl. Od té doby došlo k nárůstu počtu rezervací na více než jeden milion kusů. Jen v prvním týdnu po odhalení Cybertrucku se v rezervačním systému objevilo kolem 250 tisíc předběžných objednávek. Od té doby se tedy jejich počet zvýšil na čtyřnásobek.

Díky tomu Tesla očekává tržby z prodeje těchto vozidel ve výši necelých 126 miliard dolarů do roku 2026. První kusy Cybertrucku by na trh mohly přijít už v příštím roce, nicméně Elon Musk před časem upozornil, že se dodávky mohou opozdit. Ostatně by to v případě Tesly nebylo nic nového, podobně se odsouvalo spouštění sériové výroby také u předchozích modelů.

Tentokrát je důvodem stále probíhající výstavba Gigafactory v Texasu, která by měla být dokončena ještě v průběhu tohoto roku. A právě zde se bude Cybertruck vyrábět. Zákazníků Tesly ale zřejmě zpoždění dodávek nevadí, jak svědčí narůstající počet rezervací. Základní verze by měla vyjít na necelých 40 tisíc dolarů, nejdražší s dojezdem až 500 mil a třemi elektromotory by měla stát těsně pod 70 tisíc.


Lambert, ElectrekDean,
BusinessInsider.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05