Search
Close this search box.

Tesla s přehledem překonala očekávání v dodávkách vozů. Akcie zpevnily o více než desetinu

Nejhodnotnější americká automobilka Tesla láme jeden rekord za druhým. Dodávky svých vozidel ve čtvrtém kvartále roku 2021 meziročně zvýšila o přibližně 70 procent. Za celý rok činil nárůst téměř 90 procent.


Od října do prosince 2021 automobilka Tesla dodala na trh 308 600 vozidel. Analytici přitom očekávali dodávky přibližně o 45 tisíc vozů nižší. Tesla tak vytvořila nový čtvrtletní rekord, když ten původní z období od července do září 2021 překonala bezmála o 30 procent. Meziroční nárůst dodávek činil ohromujících 70 procent.

„Skvělá práce týmu Tesla po celém světě,“ komentoval na Twitteru výsledky za čtvrtý kvartál zakladatel a spolumajitel automobilky Elon Musk, který je zároveň nejbohatším člověkem planety. Ne nadarmo Musk chválil celosvětový výkon lidí, kteří pro Teslu pracují. Za ohromným přírůstkem produkce totiž stojí zejména výroba elektromobilů této značky v Číně.

Za celý rok 2021 je činí přírůstek dodaných vozidel ještě větší. Činí totiž více než 87 procent, jak vyplývá z aktuální zprávy společnosti Tesla o produkci. „Překonali všechna očekávání,“ komentoval pro agenturu Reuters výsledky Tesly Gene Munster, šéf investiční společnosti Loup Ventures. Podle něho důležitou roli sehrála v první řadě raketově rostoucí poptávka a následně i schopnost Tesly na ni adekvátně reagovat zvýšením produkce.

Elon Musk už v říjnu uvedl, že Tesla bude schopna „chvíli“ udržovat roční tempo růstu produkce na vyšší než 50procentní úrovni. Podle Munstera by produkce Tesly mohla v letošním roce dosáhnout kolem 1,3 milionu vozů.

Na mimořádně dobrou zprávu okamžitě zareagovaly akcie automobilky Tesla, které v pondělí ihned po otevření newyorské burzy zpevnily téměř o 11,5 procenta. Blíží se tak 1200-dolarové hranici ze začátku listopadu. Tehdy Elon Musk nechal na Twitteru hlasovat, zda má prodat desetinu ze svého podílu v Tesle. To vedlo k poklesu ceny akcií. Od svého dna se však odrazily několik dní před Vánoci.


Jin, Balu,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05