Search
Close this search box.

Tesla překvapila výsledky. Akcie se vyšvihly nahoru

Vyšší než očekávané tržby i zisk vykázala automobilka Tesla ve třetím čtvrtletí letošního roku. K lepším výsledkům jí pomohla vůbec nejvyšší kvartální produkce elektromobilů v historii. Americká Tesla už letos dodala přes 627 tisíc vozů na trh.


Nejhodnotnější americká automobilka historie, Tesla, oznámila své čtvrtletní výsledky za období od července do září. Utržila 1,86 miliardy dolarů, zatímco analytická společnost Refinitiv očekávala výsledek o 130 milionů horší. Nad očekávání se vyvíjel také zisk společnosti. Zatímco analytici předpokládali zisk na akcii ve výši 1,59 dolaru, skutečnost byla o téměř 30 centů nakonec lepší.

Automobilka Tesla také za třetí letošní kvartál vyrobila a dodala na trh 241 300 vozidel, což je vůbec nejvíce za jedno čtvrtletí v historii. Tesla za celý dosavadní průběh roku dodala na trh 627 500 vozidel. To je už o 127 tisíc více než za celý loňský rok. Ve třetím čtvrtletí se nejvíce prodával Model 3 a Model Y. Tyto dva modely zajistily více než třetinu tržeb dosažených v období od července do září.

Investoři na mimořádně dobré zprávy ihned zareagovali. Akcie Tesly v průběhu čtvrtečního obchodního dne poskočily o 3,26 procenta a tržní hodnota automobily se přehoupla přes 885 miliard dolarů. Tesla za uplynulý měsíc zhodnotila bezmála o 20 procent. Její meziroční nárůst pak představuje téměř 110 procent.


McCormick, Yahoo! Finance
Kolodny, CNBC.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05