Search
Close this search box.

Tesla překonala odhady. Za první kvartál dodala víc vozů, než se čekalo

Nejhodnotnější americká automobilka Tesla příjemně překvapila investory. Za první letošní kvartál se jí podařilo dodat na trh více vozidel, než se očekávalo. Její akcie by podle odhadů některých analytiků mohly opět začít silně růst.

Automobilka Tesla dodala na globální trh v prvním letošním čtvrtletí 184 800 vozidel, což překonalo očekávání některých analytiků. A to navzdory faktu, že výrobní linky pro Model S a Model X musely kvůli koronaviru nějaký čas stát. Podle automobilky tomu nejvíce pomohl Model Y vyráběný v Číně, jehož produkci s podařilo poměrně brzy obnovit na úroveň plné kapacity.

Tesla sama ve své zprávě upozorňuje, že data o dodaných vozech jsou jen část mající vliv na finanční výsledky firmy, které budou zveřejněny později. Už nyní ale někteří analytici odhadují, že budou dobré, a že akcie Tesly by mohly během příštího roku vystoupat až na 1000 až 1200 dolarů. Akcie Tesly se aktuálně obchodují kolem 660 dolarů, což je asi o čtvrtinu méně, než činí jejich historické maximum, jehož akcie Tesly dosáhly letos v lednu.


Zernov, Yahoo! Finance
Maurer, TheStreet

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05