Search
Close this search box.

Tesla je brutálně podhodnocená. Její akcie by měly stát 3 000 dolarů, tvrdí zakladatelka ETF fondu

Tržní cena akcií americké automobilky Tesla je aktuálně příliš nízká. Analytička fondu ARK Innovation ETF Cathie Woodová je totiž přesvědčena, že se jejich hodnota může v dohledné době dostat na tři tisíce dolarů.


„Naše očekávání pro Teslu se zlepšilo. Hlavním důvodem je její tržní podíl. Namísto toho, aby se od konce roku 2017 zmenšoval, dramaticky vzrostl,“ uvedla Cathie Woodová, zakladatelka a výkonná ředitelka ETF fondu Ark Invest v rozhovoru pro Yahoo! Finance.

Podle Woodové se ukazuje, že Tesla je na čele nového trendu, kterým je elektromobilita. Dokazuje to tím, že stejným směrem se postupně vydávají i další automobilky, které jsou ale na trhu zavedeny již desítky let. Woodová rovněž vyzdvihla obrovský potenciál Tesly, který se skrývá na čínském trhu.

Zakladatelka ETF Fondu Ark Invest je přesvědčena, že Tesla bude ročně na globální trh dodávat pět až deset milionů vozidel, a to do roku 2025. Podle Woodové bude Tesla schopna dodat kompletně autonomní vůz, který automobilce přinese nemalé peníze.

Portál Electrek.co se obrátil na zakladatele Tesly Elona Muska s otázkou, co na předpověď Cathie Woodové říká. „Pokud se nám bude dařit dobře, tak s ní souhlasím,“ odpověděl druhý nejbohatší člověk planety.

Akcie Tesly se v pondělí obchodovaly za cenu nad 730 dolarů. K dosažení třítisícové mety by tak musely posílit o více než 300 procent. Faktem ale je, že akcie Tesly za posledních šest měsíců zpevnily o 30 procent, přičemž od začátku roku až do druhé poloviny května kopírovaly sestupný trend. To se však otočilo a akcie Tesly hledají cestu ke svým historickým maximům ze začátku letošního roku. 8. ledna se Tesla obchodovala za 880 dolarů.


Pattnaik, Yahoo! Finance
Sozzi, Yahoo! Finance
Lambert, Electrek.com

Chcete se dozvědět jak obchodovat s komoditami?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK ZAČÍT OBCHODOVAT S KOMODITAMI. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05