Search
Close this search box.

Tech společnosti oznámily své kvartální výsledky

Amazon, Apple a další technologičtí giganti v uplynulém týdnu zveřejnili své čtvrtletní výsledky za třetí kvartál. Přestože v mnoha případech jejich reporty zůstaly za očekáváním analytiků, rozhodně to neznamená, že je čas se jejich akcií zbavovat.


Pětice největších technologických společností (Alphabet, Amazon, Apple, Facebook, Microsoft) má za sebou oznámení výsledků svého hospodaření ve třetím letošním kvartále. Ačkoli jejich tržby i zisky rostly, investory více zajímá, jak si jednotlivé společnosti vedly ve vztahu k očekáváním. A z tohoto úhlu pohledu reporty big tech firem představovaly spíše zklamání než důvod k jásotu.

Znamená to ale, že pokud máte jejich akcie ve svém investičním portfoliu, měli byste se jich začít zbavovat? Odborníci jsou spíše toho názoru, že nikoli. A to navzdory faktu, že tři z pěti technologických gigantů po výsledcích oslabily. Důvodem je právě fakt, že prokázaly svou vysokou odolnost, ačkoli globální ekonomika prošla hlubokou krizí, ze které zřejmě ještě není zcela venku.

Ve světle kvartálních výsledků si nejlépe vedou akcie společnosti Microsoft. Za uplynulých pět dní posílily o více než sedm procent a zatím nic nenasvědčuje, že by se měl růstový trend obrátit. Podobně se dařilo také společnosti Alphabet, matce Googlu. Amazon, Apple a Facebook sice nijak dramaticky nepropadly, ale po zbytek roku už podle expertů nelze očekávat nějaký silný růstový impuls.

Technologický sektor bude v příštím roce stále ještě čelit nedostatku některých důležitých vstupů nebo vyčerpané přepravní kapacitě (týká se především Amazonu), jeho devízou je však neutuchající poptávka. Krátkodobé výkyvy akcií směrem dolů lez proto chápat jako dobrou příležitost k jejich výhodnému dokoupení.


Savitz,
Barron´s.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00