Search
Close this search box.

Tech pojišťovna plánuje monitorovat řidičské návyky

Budou řidiči tolerovat pojišťovací společnosti sledování jejich každodenního pohybu? Lemonade se domnívá, že to bude možné. Tento týden společnost Lemonade přidala ke svému stávajícímu portfoliu doplňkové pojištění automobilů. Co lze tedy od této služby očekávat? 


Pedály pod kontrolou 

Pojišťovací společnost Lemonade se začala veřejně obchodovat teprve v loni. Nabídku pojištění automobilů hodlá postavit na základě telematiky, technologie GPS, která dokáže sledovat řidiče na silnici prostřednictvím mobilních aplikací nebo chytrých zařízení zabudované v autech. 

Lemonade bude mít tak kompletní přehled a informace o řidiči, zda prudce zabrzdil, zda překročil povolenou rychlost, popřípadě jeho ujetou vzdálenost. Tyto faktory budou pak použity ke stanovení individuálních pojistných sazeb.   


Nepříliš oslnivé výsledky

To, zda řidiči budou řídit pod vlivem alkoholu či ne, je zřejmé, že americký trh s pojištěním aut s odhadovanou hodnotu ve výši 288,4 miliard dolarů přitahuje zájem Lemonade.  

Po loňském vzestupu, kdy na Redditu mezi obchodníky panovalo značné vzrušení při výběru akciových titulů, se akcie Lemonade v roce 2021 propadly o více než 40 %. Ve druhém čtvrtletí přišla o 55,6 milionů dolarů, což je dvojnásobná ztráta oproti předchozímu roku (ztráty činily ve výši 21 milionů dolarů). 


Zářná budoucnost? 

Počáteční náklady na marketing, vývoj technologií, obchod a administrativu pohltily její konečný výsledek. Čeká Lemonade zářná budoucnost? Nedávná zpráva od SEC (Komise pro cenné papíry a burzy v USA) varovala, že Lemonade má za sebou historii ztrát, a proto v budoucnu možná nebude schopna si udržet ziskovost.


The Motley Fool


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05