Search
Close this search box.

Tady jsou důvody, proč by cena akcie Applu mohla vyšplhat nad 200 dolarů

Se zrychlujícími trendy jako je práce na dálku nebo virtuální vzdělávání se během pandemie vzrostla poptávka po produktech od Applu, jako je iPhone, Mac, AirPod a iPad. Za posledních několik let se prudce zvýšila cena akcie společnosti Apple, a není divu, že jeho současná tržní hodnota činí téměř 2,8 bilionů dolarů.  


Investoři do budoucna očekávají ještě větší zisky. Níže uvádíme dva hlavní katalyzátory, které budou pravděpodobně mít největší dopad na výslednou cenu akcie.  Potenciál v oblasti služeb by měl podpořit růst tržeb 

Investoři zbožňují vysoké marže a opakující se příjmy. Podle analytika Jima Suvy ze Citigroup počet aktivních uživatelů iPhonu pravděpodobně přesáhl 1 miliardovou hranici, a to nemusí nutně zahrnovat dalších stovky milionů uživatelů Macu či iPadu. To poskytuje Applu obrovskou uživatelskou základnu, aby mohl tak i nadále prodávat rozšiřující nabídku služeb.  

Služby jako ApplePay, TV+, Fitness+, News+ nebo iCloud dohromady poskytují uživatelům široký výběr, ze kterého si mohou vybrat. Produkt Apple One, který dohromady spojuje šest služeb do jednoho předplatného, nabízí tak další úspory a benefity. Tyto služby jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Tržby Applu ve fiskálním roce 2021 (končící 28. října) vzrostly o 27 % na 68,4 miliardy dolarů.  

Při pohledu do budoucna analytik Daniel Ives z Wedbush predikuje, že do roku 2024 se toto číslo zvýší na více než 100 miliard dolarů ročně. Nicméně se však domnívá, že podnikání společnosti Apple by mohl mít hodnotu až 1,5 bilionů dolarů, což je více než polovina jeho současné tržní kapitalizace.    Nové produkty mohou zvyšovat poptávku po akciích Applu 

Apple je proslulý tím, že dokáže rychle vstupovat na nové trhy, a zároveň získávat značný podíl na zisku. Zdá se, že tento technologický gigant se chystá znovu dobýt další rozvíjející se odvětví. Apple údajně vyvíjí produkty pro virtuální realitu (VR).  

Jeho hlavním produktem, který by měl být představen koncem letošního roku, je VR headset. Apple také údajně plánuje expandovat do odvětví rozšířené reality (AR), které by mělo podle odhadů Markets & Markets do roku 2025 vzrůst na 77 miliard dolarů.  

Ives dále tvrdí, že ambice Applu v oblasti VR a AR by z něj mohly učinit dominantního hráče v oblasti metaverse, která v poslední době zaujala pozornost futuristů a zejména investorů. Avšak se odhaduje, že produkty VR/AR od Applu by mohly mít hodnotu ve výši 325 miliard dolarů, a to v dodatečné tržní hodnotě, tedy zhruba 20 dolarů na akcii.  

Více informací o plánech pravděpodobně obdržíme během výroční vývojářské konference Applu až v červnu. Novinky o nových produktech by měly vzbudit vzrušení a zájem ze strany spotřebitelů a investorů. A jakmile se datum uvedení těchto produktů bude přibližovat, vzrušení by mohlo přispět k tomu, že cena akcie Applu by se vyšplhala nad hranicí 200 dolarů.  


Joe Tenebruso  
The Motley Fool    


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00