Search
Close this search box.

Světové akciové burzy zasáhla vlna výprodejů. Nejvíce ztratily technologie

Hlavní index newyorské burzy se ocitl na nejnižší úrovni od loňského dubna. Burza v Hongkongu odepsala téměř čtyři procenta, akcie v Evropě ztratily více než dvě procenta. Podle analytiků jde o pouhou předzvěst těžkých měsíců, které akciové trhy teprve čekají.


Technologický index Nasdaq newyorské burzy vstoupil do nového týdne obřím poklesem. Během většiny pondělního obchodování ztrácel a v nejnižším bodě odepsal více než čtyři procenta oproti páteční zavírací úrovni. Ve zbývajících čase, kdy má newyorský burzovní parket otevřeno, Nasdaq část ztráty umazal, přesto zakončil o více než tři procenta níže než v pátek.

V podobném duchu se vyvíjelo obchodování také ve zbývajících segmentech newyorské burzy. Hlavní index Wall Street S&P 500 se ocitl na nejnižší úrovni od loňského dubna, když v pondělí ztratil více než dvě procenta. Index Dow Jones Industrial Average si udržel ztrátu „pouze“ kolem jednoho procenta.

Obchodování v New Yorku navázalo na špatný start do nového týdne i na ostatních světových burzách. Negativní náladu předznamenalo obchodování v Asii, kde se v zeleném teritoriu udržela pouze šanghajská burza, která ale zpevnila o pouhých 0,09 procenta. Naopak nejhlouběji se propadl index Hang Seng hongkongské burzy, který se propadl o 3,81 procenta.

Pesimismus se přesunul také do Evropy, kde většina akciových burz oslabila o více než dvě procenta, přičemž největší ztrátu zaznamenal panevropský index Stoxx 600, a to 2,9 procenta. Investoři po celém světě naplno zareagovali na stále probíhající válku na Ukrajině, lockdowny v Číně, ale také na rostoucí očekávání dalšího zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami. A to nejen v USA, ale i dalších významných zemích. Podle analytiků Bank of America má být však ještě hůř a akcie prý letos zažijí těžký rok.


Valetkevitch,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00