Search
Close this search box.

Start-up banka SVB kupuje společnost MoffettNathanson

Bankovní skupina SVB Financial Group zaměřující se na rizikový kapitál a investice do startupů, je mateřskou společností Silicon Valley Bank (SVB). SVB nedávno oznámila, že koupí společnost MoffettNathanson za nezveřejněnou cenu.  


MoffettNathanson je analytickou společností působící v médiích, komunikacích a technologických sektorech. Zatímco analýza akcií není nutně velkým zdrojem příjmů, podíl SVB by měl tak podpořit rostoucí divizi investičního bankovnictví.  Jak výzkum a analýza akcií podporuje investiční bankovnictví?  

SVB v roce 2019 koupila investiční banku Leerink, která se zaměřuje na odvětví jako zdravotnictví a biologie, aby tak posílila její schopnost v oblasti startupu.  

Vzhledem k tomu, že SVB již poskytovala služby jako bankovní servis pro začínající podniky, rizikový kapitál a soukromé investiční fondy, budování investičního bankovnictví dávalo tak smysl.  

Expanze a rozšíření služeb pomohlo SVB pomáhat svým klientům i v dalších finančních sektorech, jako jsou fúze a akvizice, primární veřejné nabídky (IPO) nebo zapůjčení kapitálu.        

SVB tvrdí, že obsluhuje 60 % amerických společností podporované rizikovým kapitálem, které v letošním roce vstoupily na burzu v prvních devíti měsících. Během prvních tří kvartálů letošního roku činily tržby z její akvizice banky Leerink ve výši 393 milionů dolarů.  

SVB zároveň předpokládá, že by její celoroční tržby by se mohly pohybovat kolem 525 až 550 miliony dolarů. V roce 2022 vedení odhaduje, že by příjmy z Leerinku mohly vzrůst na 625 až 675 milionů dolarů.  

SVB v letošním roce zaměstnala 81 investičních bankéřů, čím se velikost divize více než zdvojnásobila. V příštím roce plánuje přidat dalších 35 až 50 bankéřů, konkrétně na akciové trhy zaměřující se na technologie a fintech.  

Do jakého kontextu tedy zapadá společnost MoffettNathanson?

Firmy zabývající se výzkumem a analýzou finančních trhů udávají doporučení k nákupu a prodeji, což je účinným nástrojem, které mohou investiční banky využít k tomu, aby získali větší objem obchodů.  

Společnosti jako MoffettNathanson zabývající se výzkumem a analýzou přicházejí tak s investičními nápady. Obchodní tým může pak svým klientům sdělovat investiční informace a využitím platformy SVB mohou generovat obchody, ze kterých mají provize.  Výzkum jako užitečný doplněk 

I přesto, že nebyla zveřejněna kupní cena, pro SVB může nákup společnosti MoffettNathanson znamenat dobrý tah na branku, kde může generovat větší objemy obchodů než doposud.  

MoffetNathanson je považována za silnou výzkumnou firmu, která může pomoct SVB s expanzí do technologického sektoru. Zároveň může těžit a využívat data a postřehy, které SVB shromažďuje na denní bázi, jelikož denně pracuje se startupy či rizikovým kapitálem. To se jeví jako příjemný doplněk do divize investičního bankovnictví SVB, která každým rokem stálé sílí.  Bram Berkowitz 
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00