Search
Close this search box.

Virgin Orbit miliardáře Bransona vstoupí na burzu

Jedna ze společností britského miliardáře Richarda Bransona by měla na přelomu letošního a příštího roku vstoupit na newyorskou burzu. Virgin Orbit využije k tomu fúzi s takzvanou SPAC společností. Nejedná se tedy o klasický veřejný úpis akcií.


Virgin Orbit je součástí byznysového impéria Richarda Bransona. A proslavil se prvenstvím v komerčních letech do vesmíru. Virgin Orbit se zabývá vynášením menších satelitů na oběžnou dráhu země. V současnosti připravuje svůj vstup na newyorskou akciovou burzu.

Na rozdíl od klasického veřejného úpisu akcií (IPO – Initial Public Offering) se však vydá cestou převzetí takzvanou SPAC společností. SPAC (Special Purpose Acquisition Company) je účelově založená společnost, kdy jejím jediným cílem je dovést na burzu jinou společnost právě prostřednictvím fúze. Jde o zcela legální způsob uvádění firem na akciové burzy. V porovnání se standardním veřejným úpisem jde o rychlejší a levnější proces.

Virgin Orbit si od tohoto kroku slibuje získání téměř půl miliardy dolarů. Tržní hodnota společnosti by mohla dosáhnout kolem 3,7 miliardy. Už nyní došlo k jakési „předinvestici“ ze strany několika investorů v hodnotě kolem 100 milionů dolarů. Jedním z nich je také výrobce letadel Boeing nebo investiční skupina AE Industrial Partners.

Podle několika zdrojů by transakce mezi Virgin Orbit a SPAC společností NextGen Acquisition Corp. mohla být dokončena v posledním letošním kvartále. Virgin Orbit by se tak mohla na přelomu roku začít obchodovat na Wall Street v rámci technologického segmentu Nasdaq.


Podder, Nishant, Reuters
Sheetz, CNBC.com
Wattles, CNN Business

Chcete se dozvědět jak efektivně obchodovat?

Pokud vás baví obchodování, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat pomocí platformy MetaTrader 5, zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář a buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00