Search
Close this search box.

Společnost Mars dosahuje vyšších tržeb než Coca-Cola 

Čokoládový konglomerát Mars je tak proslulou privátní společností, že by se klidně mohla proslavit i na planetě, s níž sdílí totožné jméno. Šestá největší soukromá firma v USA se ve středu propadla zpátky na zemský povrch, aby se pochlubila několika důležitými událostmi: Po osmi letech odchází z funkce generální ředitel Grant Reid, který zanechává firmu s vyššími obraty, než má samotná Coca-Cola.  


Návrh skupiny Kellogg rozdělit se na tři různé firmy, z nichž jedna by se soustředila na její hlavní činnost v oblasti občerstvení, poukázal na závažné problémy, s nimiž se velké potravinářské konglomeráty aktuálně potýkají, a to v rámci zachování organického růstu. 

Naproti tomu společnost Mars překonala řadu svých rivalů tím, že se vydala radikálně opačnou cestou. Místo toho, aby posilovala své potravinářské portfolio a shromažďovala nedostatečně výkonná aktiva, stala se společnost velký hráčem ve zcela jiném sektoru: výroba krmiva pro domácí mazlíčky a poskytování veterinárních služebVyšší obraty než Coca Cola  

Společnost Mars, která sídlí v americkém státě Virginia, uvedla, že během Reidova osmiletého působení vzrostly její roční tržby o více než 50 % z původních 28 miliard na 45 miliard dolarů. To hravě překonává tržby společnosti Coca-Cola ve výši 38 miliard dolarů, a zároveň se jedná o větší růst, než u potravinářských gigantů jako je Nestlé nebo Unilever. 

Díky akvizici veterinárního koncernu VCA ve výši 9,1 miliardy dolarů vlastní nyní Mars více než 800 veterinárních klinik a 20 % svých příjmů realizuje z obchodních aktivit souvisejících s domácími mazlíčky. Polovina ze 140 000 zaměstnanců společnosti Mars nyní pracuje ve veterinární oblasti.  Regulace ze strany FTC 

Rodina Marsových s majetkem v hodnotě 94 miliard dolarů je po Waltonových a Kochových třetí nejbohatší rodinou v USA. Jejich nenápadný přístup k byznysu jim umožnil vybudovat unikátní cestu k úspěšnému podnikání. Rodina Marsových ve středu pochválila Reida za jeho „zdravý skepticismus vůči současnému statutu quo“. 

Mars a jeho podnikání v oblasti domácích mazlíčků by mohlo nabrat na obrátkách, kdyby nebylo pod drobnohledem americké Federální obchodní komise (FTC). Společnost Mars odsouhlasila odprodej 12 veterinárních klinik třem konkurenčním firmám poskytujících služby pro domácí zvířata poté, co FTC prohlásila, že její akvizice koncernu VCA představuje antimonopolní hrozbu.  

Začátkem tohoto měsíce FTC rovněž vyzvala veterinární řetězec JAB Consumer Partners k odprodeji klinik, aby mohl uskutečnit akvizici. Pokud jde o péči o domácí zvířata, je FTC zřejmě více teritoriální než samotný rotvajler. 


The Daily Upside  
The Motley Fool 


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00