Search
Close this search box.

Společnost Amplitude vstoupila na burzu. Má za sebou debut z říše snů

Americká analytická společnost Amplitude Inc vstoupila v úterý na newyorskou burzu. A to více než úspěšně. Cena pro IPO byla stanovená na 35 dolarů za akcii, zájem investorů ji však vyhnal o polovinu výše.


Sanfranciská analytická společnost Amplitude Inc byla před vstupem na burzu oceněna na čtyři miliardy dolarů. „Vyvolávací“ cena akcie činila 35 dolarů, ale už v poledne místního času se vyšplhala nad 54 dolarů. To představuje růst o více než 54 procent. V průběhu dalšího obchodování cena prošla mírnou korekcí, avšak těsně před závěrem se udržela nad 53 dolary. Amplitude byla zařazena do technologického segmentu Nasdaq.

Společnost Amplitude Inc byla založena v roce 2012 a mezi její akcionáře patří také Tencent Holdings Ltd, Sequoia Capital nebo singapurský investiční fond GIC. Amplitude se zaměřuje na poskytování systémů pro digitální optimalizaci firem. To znamená, že klientům pomáhá optimalizovat jejich produkty. Mezi ně patří například NBCUniversal, platební platforma PayPal, výrobce fitness produktů Peloton Interactive nebo dodavatel potravin Instacart.

Amplitude Inc patří ke společnostem, kterým se podařilo využít pandemie koronaviru ke svému růstu. Za prvních šest měsíců letošního roku Amplitude utržila 72 milionů dolarů, což bylo o 26 milionů (56,5 procenta) více než před rokem. Společnost je zatím prodělečná, ovšem ztrátu se jí podařilo stabilizovat na úrovni 16,5 milionů dolarů. Vzhledem k rostoucímu trhu, na němž se Amplitude pohybuje, se však dá předpokládat, že je jen otázkou času, kdy začne tvořit zisk.


Nishant, Reuters
Hytha, Bloomberg






Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!



Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05