Search
Close this search box.

Sony posiluje v gamingu. Koupí herní společnost Valkyrie Entertainment

Slavná japonská skupina Sony Corporation začlení do svého byznysového impéria herní společnost Valkyrie Entertainment. Valkyrie má na kontě například sérii God of War. Sony tak chce posílit svou herní divizi PlayStation Studios.


Detaily plánované akvizice nebyly zveřejněny, a to ani částka, za kterou Sony společnost Valkyrie Entertainment koupí. Jisté ale je, že Sony si chce upevnit svou pozici nejen na herním trhu. Letos jde totiž už o pátou akvizici, do které se slavná japonská společnost pouští. Předtím do své skupiny začlenila společnosti Nixxes Software, Housemarque, Bluepoint Games a Firesprite.

Sony Corporation tak dál reaguje na vlnu, na níž se veze celý herní průmysl. Jde o jedno z mála odvětví, která během koronavirové pandemie zažívá obrovský rozmach. Lidé totiž v důsledku restrikcí, které byly přijímány jednotlivými vládami po celém světě, přivykli on-line světu, jehož jsou videohry neoddělitelnou součástí.

Skupina Sony i díky tomu v loňském roce zdvojnásobila svůj čistý zisk. V samotném segmentu her se tržby zvýšily o třetinu, projevil se výrazný nárůst prodejů herních konzolí PlayStation i her samotných. Pro letošní fiskální rok Sony Corporation očekává pokračování trendu, tržby se však mají zvýšit jen jednociferným tempem. A právě akvizice zmíněných společností má skupině Sony pomoci v dalším rozvoji.

Strategických kroků i výsledků si všímají také investoři. Akcie společnosti Sony za letošní rok zpevnily přibližně o třetinu, ovšem od propuknutí koronavirové krize se jejich hodnota více než zdvojnásobila. Předpandemickou úroveň překonaly o více než 80 procent.


Sriram, Reuters
Sony Corp. Consolidated Financial Results


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00