Search
Close this search box.

Solid Power: Revoluce ve výrobě baterií?

Počet technologických firem obchodovaných na newyorské burze se ve čtvrtek opět zvětšil. Svou premiéru zažila coloradská společnost Solid Power, která na trh vyrazí s novým typem baterií pro pohon elektromobilů.


Akcie společnosti Solid Power po zahájení svého prvního obchodování na Wall Street vystoupaly o 14 procent. V dalších hodinách sice zisky mírně umazaly, přesto mohou svůj debut považovat za úspěšný. Během něho totiž společnost Solid Power získala od investorů přes 500 milionů dolarů a její tržní hodnota se nyní odhaduje na více než dvě miliardy.

Společnost Solid Power má v rukávu převratnou technologii pro výrobu baterií. Zatímco dnes se v lithium-ionových bateriích (kterými své elektromobily běžně vybavují jejich výrobci) používá tekutý elektrolyt, Solid Power přichází s bateriemi, které jsou celé v pevném skupenství. Jsou tedy bezpečnější, lehčí a mají větší hustotu, což s největší pravděpodobností bude znamenat větší kapacitu a nižší cenu.

„Soustředíme se na vývoj a komercializaci životaschopného produktu,“ uvedl výkonný ředitel a spoluzakladatel firmy Doug Campbell v rozhovoru pro televizní stanici CNBC. Prozradil také, že výtěžek ze vstupu na burzu společnost zcela využije k tomu, aby Solid Power byla schopna první sériově vyráběné baterie nové generace dodat výrobcům elektromobilů do roku 2026.

Pokud si někdo myslí, že se objeví ve vozech značky Tesla, pravděpodobně se mýlí. Za Solid Power totiž stojí automobilky Ford a BMW, které patří mezi její investory. A právě ony by měly mít jako první z nových baterií prospěch. Campbell přesto nevyloučil, že Solid Power by své baterie mohla časem dodávat i dalším automobilkám. „Naším úkolem číslo 1 je ale dodat je v první řadě Fordu a BMW,“ doplnil Campbell, aniž by specifikoval, jak velkou výrobní kapacitu pro své baterie plánuje.


Wayland, CNBC.com
Root, Barron´s.com
Avery, BizJournals.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00