Search
Close this search box.

Sledujte akcie firem, které se pohybují v byznysu navázaném na 5G sítě, radí experti

O telekomunikačních sítích páté generace se hovoří již pěknou řádku let. Jejich rozvoj je však stále o něco pomalejší, než by si mnozí představovali. Často kvůli liknavému přístupu státu k tomu, které firmy se na jejich budování mohou podílet. Byznys však na nic nečeká a bere rozvoj 5G sítí do svých rukou.

A právě akcie firem, které se v rozvoji sítí páté generace angažují, by podle expertů měly být v hledáčku investorů. Nejde však jen o firmy, které dodávají komponenty pro samotnou výstavbu 5G sítí, ale také o ty, které svůj byznys na využívání těchto sítí staví. Ať už jde o výrobce telefonů nebo jiných technologických společností, které sítě páté generace hodlají využívat ve svém podnikání.

Stranou zájmu by tedy neměly zůstat tradiční technologické společnosti jako Apple, Amazon nebo Google. Prvně jmenovaný kvůli novým modelům iPhonů, které se již bez modulu pro 5G sítě prakticky neobejdou, další kvůli tomu, že 5G sítě zefektivní jejich dosavadní fungování.

Experti portálu Investor’s Business Daily ale připomínají také výrobce čipů, kteří budou mít poptávku po své produkci právě díky rozvoji 5G sítí zajištěnu. Do tohoto ranku patří společnosti jako Qualcomm nebo Nvidia, ale také méně známé Qorvo, Marvell Technologies nebo Skywork Solutions.

Opomenout nelze ani telekomunikační operátory, zejména ty americké, kde budování 5G sítí probíhá přece jen o něco rychleji než v Evropě. Odborníci Investor’s Business Daily doporučují především americkou pobočku operátora T-Mobile, dále Verizon Communications nebo AT&T.

Krause, Investor’s Business Daily

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00