Search
Close this search box.

Skvělá data z amerického trhu práce poslala Wall Street vzhůru

Počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti se v USA snížil na nejnižší týdenní úroveň za období koronavirové pandemie. O podporu požádalo dokonce méně lidí, že očekávali analytici.

Za týden končící 15. květnem požádalo ve Spojených státech o dávky v nezaměstnanosti 444 tisíc lidí. To je o šest tisíc méně, než se čekalo, a o 34 tisíc méně než o týden dříve. Vyplývá to z aktuálních údajů amerického ministerstva práce. Počet nezaměstnaných Američanů dosahoval 3,75 milionu, což je asi o 100 tisíc více než na konci dubna, ale meziročně o téměř 20 milionů méně.

Data z pracovního trhu tak potvrdila pozitivní trend, kdy se americké hospodářství úspěšně zotavuje z následků koronavirové krize. Aktuální čísla se projevila pozitivně také na obchodování na Wall Street. Hlavní index S&P 500 posílil o více než jedno procento, technologický Nasdaq zpevnil dokonce o 1,77 procenta. Dow Jonesův index připsal více než půl procenta.

Investoři se po několika dnech nepříliš dobrých zpráv uklidnili a převládl u nich optimismus. A to v kontextu toho, že klíčové asijské burzy (Šanghaj, Hongkong, Tokio) oslabovaly nebo stagnovaly. Dobrá nálada dorazila také na evropské burzy, které ve čtvrtek zpevnily o 1 až 1,7 procenta.


David, Yahoo! Finance
US Department of Labor
Marketwatch.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00