Search
Close this search box.

Šéfka reklamního byznysu Facebooku z Zuckerbergovy firmy odchází

Carolyn Eversonová, která měla v technologické společnosti na starost globální obchod, odchází z Facebooku. Oznámila to na Facebooku.

„Po 10,5 letech jsem opustila Facebook. Jsem nesmírně hrdá, co všechno se nám za tu dobu podařilo, a ještě více jsem hrdá na tým, ve kterém jsme se vzájemně podporovali,“ uvedla Eversonová ve svém facebookovém postu. Mluvčí Facebooku Eversonové poděkoval a popřál vše nejlepší do další životní etapy, uvedla agentura Reuters.

Eversonová byla viceprezidentkou divize Facebooku Global Business Group a měla pod palcem reklamní byznys této technologické firmy. Zřejmě nejtěžší chvíle v její kariéře u Facebook přišla loni v létě, když se více než tisícovka významných inzerentů připojila k bojkotu Facebooku kvůli tomu, že sociální síť nedostatečně bojuje proti projevům nenávisti.

Carolyn Eversonovou by ve funkci měla dočasně nahradit Nicola Mendelsohnová, která ve společnosti Facebook pracuje od roku 2013. Zde je viceprezidentkou pro Evropu, Střední Východ a Afriku.

Odchod Eversonové ale není první a ani poslední letošní personální změnou v managementu Facebooku. Začátkem června bylo oznámeno jmenování Marne Levineové do funkce šéfky byznysu, a už dříve svůj odchod z firmy avizoval David Fischer, který má na starosti řízení tržeb společnosti. Ten Facebook opustí koncem letošního roku.


Everson, Facebook
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00