Search
Close this search box.

Robinhood: Marketingový tahák, který vyšel draze

Společnost Robinhood je známá především pro poskytování přístupu na kapitálový trh. Zároveň umožňuje drobným investorům investovat a spekulovat na tržních pohybech finančních aktiv. Nedávno nasadil marketingovou strategii, která má přilákat zájemce. 


Robinhood se rozhodl zkusit marketingový tahák a nalákat tak potenciální investory tím, že rozdává zdarma akcie každému, kdo si u nich otevře účet nebo doporučí své přátele. Primárně je tato strategie zaměřená na nové uživatele a jedná se o veřejně obchodovatelné akcie, které mají hodnotu kolem 10 dolarů a méně. Avšak tato lákavá propagace něco stojí. 

Společnosti, které se RobinHood rozhodl zahrnout do této kampaně, mají nyní spousta práce s administrativou a registrují tisíce nových akcionářů. Pokud nátlak bude nadále pokračovat, brzo na scénu vstoupí regulátoři. 

Neočekávané výdaje 

Společnost Robinhood, stejně jako ostatní brokeři, má povinnost před svými každoročními schůzkami předkládat výroční zprávy valné hromadě a akcionářům veřejně obchodovaných společností. Od těchto firem se pak očekává, že uhrazují brokerům náklady na distribuci. 

Prudký nárůst popularity zaznamenal Robinhood v průběhu pandemie, a dokázal již rozdat zdarma akciové podíly, čímž si získal miliony nových uživatelů. V loňském roce rozdal akcie v hodnotě 79 milionů dolarů, což je více než dvojnásobek oproti roku 2019. Avšak tento marketingový tah způsobil neočekávané výdaje společnostem, které ani neměli páru o tom, že se tak mohou navýšit poplatky za administraci.

Například farmaceutická společnost Katalyst byla po roce překvapená, že její celkový počet akcionářů vzrostl z 25 000 na 28 000 a Robinhood si tak díky tomu naúčtoval 280 000 dolarů za zprostředkovatelské služby. Rok předtím Katalyst zaplatil jen 12 500 dolarů za ty samé služby. 

Společnost Marathon Oil, která byla taktéž nemile zaskočená, zahájila pátrání poté, co zjistila, že vzrostl počet jejich akcionářů 32krát v letech 2019 až 2020. Zároveň vzrostly náklady za zprostředkování služeb 25krát. Firma tak rychle zjistila, že velký příliv nových investorů způsobil Robinhood. Katalyst a Marathon Oil apelují na regulační orgány, aby co nejrychleji zasáhly a nastolily tak pořádek. 

Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!
Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00