Search
Close this search box.

Řecko: Populární destinace pro milovníky superjachet

Letošní prázdniny zaznamenaly rostoucí trend po přepychu a luxusních zájezdech. Zámožné rodiny, které prahnuly utratit peníz za luxusní dovolenou a zároveň se tak vyhnout turistickým davům našly dokonalé řešení: pronajmout si soukromou superjachtu, kde jediní přítomni jsou pouze jejich členové rodiny a VIP hosté.


Jedna z destinací, která tyto možnosti nabízí je Řecko. Zejména oblast poblíž Egejského moře, lemující 220 obydlených ostrovů. 

Řecko se pomalu nadechuje 

Řecko, známé jako kolébka vzniku západní filozofie opět ožívá. Pandemie postihla řadu evropských zemí jako je Francie, Itálie včetně Řecka, kdy cestovní ruch zažil mimořádný útlum a zemím závislé na tomto odvětví způsobila nespočet ekonomických problémů. Nicméně řecký cestovní ruch se pomalu nadechuje a v letošním roce přivítal miliony turistů. 

Více jak 6 milionů turistů se letos rozhodlo navštívit Řecko. Mezi nimi bylo 834 pasažérů, kteří zvolili strávit dovolenou na superjachtách. A nejen, že se tito zámožní turisté vychutnávali luxusní plavbu po řeckých vodách, měli také tendenci tučně utrácet,  jakmile došlápli na zemský povrch.  

Pronajmout superjachtu (délka větší než 24 metrů) si lze pořídit za několik desítek tisíc týdně až po několik milionů eur. Podle Financial Times je Flying Fox nejdražší superjachtou, kterou si lze pronajmout okolo 3 milionů eur týdně. Dle studie asociace Greek Marina, zámožní návštěvníci utratí v průměru pětkrát tolik, co průměrný turista. 

A nejedná se jen o pronájem superjachet, které letos zaznamenávají prudký nárůst. V první polovině letošního roku bylo prodáno 344 superjachet, což je číslo, které výrazně převyšuje předchozí roky.  

Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00