Search
Close this search box.

Prodejce módy About You jde na burzu. Chce získat 600 milionů eur na další investice

Německý start-up obchodující s módním oblečením na internetu vstoupí v příštím týdnu na burzu ve Frankfurtu nad Mohanem. Investorům nabídne 28,6 milionu nových akcií za cenu mezi 21 a 26 eury.

Primární veřejná nabídko (IPO – Initial Public Offering) je plánována na 16. červen. Internetový prodejce módy se sídlem v Hamburku chce na burze ve Frankfurtu nad Mohanem nabídnout 28,6 milionu nových akcií, za které plánuje získat neméně 600 milionů eur. Ty chce použít na financování další expanze. Celková tržní hodnota společnosti by tak mohla vyšplhat až na 4 miliardy eur. Po vstupu na burzu má být volně obchodováno asi s 21 procenty akcií start-upu About You.

Společnost About You vznikla v roce 2014, kdy ji založila dvojice podnikatelů v technologickém sektoru Tarek Müller a Sebastian Bezt spolu s někdejším stratégem společnosti Otto Group Hannesem Weisem. About You je dnes přítomna na trzích 23 evropských zemích včetně České republiky.

Za fiskální rok končící letošním únorem vykázala tržby ve výši přes 1 miliardu eur, což představuje meziroční nárůst o necelých 60 procent. Více než polovinu obratu firmě zajištují prodeje na německy mluvících trzích, kde se loni tržby zvýšily o téměř 30 procent. Ve zbytku Evropy pak obrat vzrostl meziročně o 145 procent, pro letošní rok Abou You předpokládá růst o 40 až 50 procent. V uplynulém čtvrtletí firma také poprvé od svého vzniku vykázala kladný provozní zisk (EBITDA).


About You, zpráva o IPO
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00