Search
Close this search box.

Proč se PayPal v únoru propadl o 34,9 %?

Podle údajů agentury S&P Global Market Intelligence se akcie společnosti PayPal (NASDAQ: PYPL) v únoru propadly o 34,9 %. Akcie této firmy, která se zabývá online platbami, se od začátku roku propadly o 42,6 %, což je v souladu s poklesem celé řady růstových akcií. Nízká angažovanost nových účtů 


Začátkem měsíce PayPal oznámil silné výsledky na konci fiskálního roku 2021. Celkový objem plateb na jeho platformě meziročně vzrostl o 33 % na 1,25 bilionu dolarů, což pomohlo zvýšit čisté příjmy společnosti meziročně o 18 % na 25,4 miliardy dolarů. Volný peněžní tok se změnil z 5 miliard dolarů v roce 2020 na 5,4 miliardy dolarů, přičemž přibylo celkem 48,9 milionu nových platících účtů, což znamená, že celkový počet platících účtů dosáhl 426 milionů.  

Investoři se však více zaměřovali na nepříznivý výhled, který společnost PayPal poskytla pro první čtvrtletí fiskálního roku 2022. Předpokládalo se, že tržby vzrostou meziročně pouze o 6 %, protože ústup společnosti eBay z její platformy byl mnohem rychlejší, než se původně očekávalo. V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2021 vzrostly tržby PayPalu meziročně o 31 %.  

Dalším nepříjemným překvapením byla predikce společnosti PayPal týkající se čistého přírůstku nových účtů. Finanční ředitel John Rainey během posledního konferenčního hovoru společnosti prohlásil, že vedení snížilo střednědobý cíl na 750 milionů účtů.  

Problém spočíval v tom, že PayPal byl příliš efektivní v přibírání nových účtů, ale část těchto účtů měla nízkou angažovanost a neposkytovala adekvátní úroveň návratnosti za vynaložené úsilí PayPalu. PayPal se rozhodl omezit nárůst počtu nových účtů, aby dosáhl ziskovějšího vývoje, a proto společnost odhaduje, že v roce 2022 přibude 15 až 20 milionů nových účtů.  Obětování krátkodobého růstu 


Investoři se nemohou divit, že jsou z této změny rozčarováni. Tuto tlumenou prognózu je však třeba vnímat pozitivně. Za prvé, vedení projevilo svoji otevřenost, když přiznalo, že rostlo příliš rychle, aniž by se zaměřilo na správné finanční ukazatele, a míra této upřímnosti je skutečně chvályhodná. PayPal také obětuje část krátkodobého růstu, aby si zajistil udržitelnější dlouhodobou trajektorii růstu, což je vzhledem k neustálému zaměření Wall Street na čtvrtletní projekce obdivuhodné. 

Je třeba si připomenout, že PayPal zůstává nejpoužívanější digitální peněženkou v Severní Americe a Evropě a jeho platformu používají více než tři čtvrtiny z 1500 největších internetových obchodů. Nová digitální peněženka také zaznamenala zvýšené využívání mezi nakupujícími a uživateli kryptoměn. Investoři si musí především uvědomit, že než se ve druhé polovině letošního roku dočkají lepších čísel od PayPalu, budou muset krátkodobě strpět určitou bolest. 


Royston Yang  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00