Search
Close this search box.

Proč investoři nespatřují revoluční potenciál společnosti Coinbase?

Za poslední tři měsíce akcie společnosti Coinbase Global vzrostly téměř o 20 % po dnech odprodeje oproti původní nadhodnocené IPO (počáteční veřejné nabídky). Většina skepse kolem burzy pramení z její přehnané závislosti na obchodních poplatcích. 


Coinbase je makléřská platforma, která umožňuje nákup, prodej a převod kryptoměn a při výnosech se většinou spoléhá na obchodní provize. Navzdory obrovskému růstu se odvětví makléřů v kryptoměnách snaží nabídnout spotřebitelům nejlepší ceny pro investice do kryptoměn a omezit tak marže.

Společnost Coinbase si to naštěstí uvědomuje a diverzifikuje svou obchodní činnost do dalších finančních odvětvích, které slibují růstový potenciál. Pojďme se tedy podívat na to, proč jsou akcie Coinbase solidní koupí pro investory.


Vzestup oboru analýza blockchainu  

V posledních letech nabral škodlivý ransomware jako služba (RAAS) značnou dynamiku, přičemž ve Spojených státech se denně vyskytuje více než 4 000 kybernetických útoků. Hackeři infikují počítače obětí malwarem, zamykají je a požadují výkupné výměnou za “odblokovací” službu.  

Tím se otevírá hlavní téma: kryptoměny, jako je bitcoin, jsou nyní mezi hackery preferovaným prostředkem směny. Vyžadují tak od oběti výkupné za odemčení svých počítačů. Díky analýze blockchainů může Coinbase hrát zásadní roli při sledování kybernetických útoků.  

Funguje to tak, že se porovná adresa peněženky útočníka s adresou klienta, která je uložená v databázi. Je to krok, který může obnovit a zachovat důvěru v kryptoměnové komunitě. 

Na černé listině mohou být adresy peněženek propojené s obchodníky, kteří prodávají položky, jako jsou nelegální střelné zbraně nebo narkotika. Analýza blockchainů umožňuje také odhalit identitu zločinců, kteří obchodují přes platformu Coinbase. 

Vzhledem k tomu, že většina kryptoměn mají veřejnou účetní knihu, může společnost Coinbase sledovat tok finančních prostředků a sledovat podezřelé praktiky jako jsou daňové úniky.


Robustní finance

Na konci dne mějte na paměti, že akcie společnosti Coinbase mají stabilní finanční základ a krytí, na rozdíl od ostatních kryptoměnových burz. Během druhého čtvrtletí roku 2021 vzrostly tržby o 1 040 % a zisky o 4 918 %, resp. na 2.033  miliardy dolarů. 

Finance se rychle vyrovnávají tržní kapitalizaci společnosti ve výši 56.32 miliardy dolarů. Nyní lze na Coinbase (13. největší světová burza digitálních měn podle objemu) obchodovat s 83 kryptoměnami, kdežto v polovině roku 2020 to bylo 54 kryptoměn. 

Společnost Coinbase má ambiciózní cíl, jak přesvědčit více než 1 miliardu lidí k obchodování s kryptoměnami a vyvinula tak chytrý způsob, jak toho dosáhnout. Uživatelé mohou sledovat vzdělávací obsah a za svůj čas mohou vydělat kryptoměnu – něco, co by mohlo přilákat inzerenty. 

Coinbase rozjel i další podnikání v oblasti kryptoměn. Jedná se půjčky (vypůjčování kryptoměn), které společnosti generují miliardy dolarů. Pomocí tohoto nastaveného mechanismu si investoři od toho slibují, že si vezmou půjčku aktiv s nízkým úrokem na pokrytí svých výdajů, zatímco jejich jistina se nadále zvyšuje.      

Celkově se Coinbase velmi rychle rozvíjí, stejně jako samotné kryptoměny. Očekává se, že diverzifikace činností, zejména analýza blockchainů, budou více kompenzovat výpadky růstu v případě poklesu objemu obchodování.

Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00