Search
Close this search box.

Příští rok přijdeme s převratnou baterií, zní z firmy, kterou podporuje Gates a Volkswagen

Americká společnost QuantumSpace chce v příštím roce představit baterii, která by mohla způsobit revoluci v elektromobilitě. Měla by se totiž dát dobít na 80 procent své kapacity už za pouhých 15 minut.


Rozsáhlá komercializace baterie z dílny společnosti QuantumSpace by měla podle plánů této firmy nastat nejpozději v letech 2024 až 2025. Prototyp svých zdrojů energie pro elektromobily ale chce představit už příští rok.

Nejprve je ale pro svá elektrická auta má získat německý koncern Volkswagen, který je jedním z investorů společnosti QuantumSpace. Stejně jako zakladatel technologické společnosti Microsoft Bill Gates.

Hlavním benefitem vyvíjené baterie je rychlost jejího nabíjení. Na 80 procent své kapacity by se měla dostat do 15 minut a i po 800 cyklech dobití její kapacita neklesne pod 80 procent té původní. Navíc má být nehořlavá a její energetická hustota se má dostat na dvojnásobek současných lithiových baterií.

Společnost QuantumSpace vstoupila na newyorskou burzu loni v srpnu. Hodnota jejích akcií se od té doby zvýšila o 122 procent na současných necelých 22 dolarů. Analytici americké investiční banky JP Morgan pro akcie této firmy vydali doporučení „držet“ a cílovou cenu stanovili na 35 dolarů. To představuje téměř 60procentní růstový potenciál.


Sozzi,
Yahoo! Finance

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05