Search
Close this search box.

Pražská burza v čele regionu. ČEZ umazal část pondělních ztrát

Akcie energetické skupiny ČEZ, Moneta Money Bank a největší tuzemské on-line lékárny Pilulka.cz táhly během úterního obchodování pražskou burzu vzhůru. Také díky nim si index PX připsal 2,62 procenta, což bylo suverénně nejvíce ze všech parketů v rámci středoevropského regionu.


Nový obchodní týden začal nejhlubším propadem akcií energetické skupiny ČEZ, které během pondělí odepsaly skoro 11 procent své hodnoty. Jednalo se o nejhlubší denní propad za posledních osm let. Jenže hned v úterý už akcie ČEZ část svých pondělních ztrát umazaly. ČEZ tak v úterý uzavřel na hodnotě 1091 korun, což bylo o 4,4 procenta více než v pondělí.

Vůbec největší přírůstek zaznamenaly akcie Moneta Money Bank, které si během úterý připsaly více než šest procent. Akcie Monety se tak dostaly na nejvyšší úroveň za poslední měsíc a půl, když uzavřely na hodnotě 83,70 koruny. O necelá čtyři procenta vzrostla také hodnota akcií největší tuzemské on-line lékárny Pilulka.cz, které uzavřely na 1 050 korunách za kus.

Dařilo se také dalším bankovním titulům. Akcie Erste přidaly 1,68 a Komerční banky 1,07 procenta. O 1,30 procenta vzrostly akcie pojišťovacího domu Vienna Insurance Group. Naopak největším propadákem pražské burzy se v úterý staly akcie energetické společnosti E4U, jež odepsaly 1,52 procenta. Přes procento ztratil také výrobce antivirového softwaru Avast. Zbývající tituly se pohybovaly v rámci jednoho procenta jedním, či naopak druhým směrem.


-red-


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00