Search
Close this search box.

Pokud byste investovali 100 dolarů do kryptoměny Shiba Inu, kolik byste měli dnes?

Je dobře známo, že americký index S&P 500 dokáže v dlouhodobém horizontu generovat průměrně 10 % roční výnos. Včasné investování a pravidelné úspory mohou přispět k budování bohatství. Nicméně aktiva jako jsou kryptoměny, dokázali za poměrně krátkou dobu proměnit několik jedinců v milionáře.  


Bitcoin a Ethereum jsou dvě nejoblíbenější kryptoměny, ale existuje tu mnoho dalších, které generují takové výnosy, že lidem doslova mění životy. Jedna z takových kryptoměn je Shiba Inu.  

Kdybyste byli natolik odvážní, a investovali 100 dolarů do Shiba Inu od jeho založení (srpen 2020), vaše investice by dnes měla hodnotu 5,9 milionů dolarů. Za 18 měsíců to je velmi impozantní návratnost!  Shiba Inu a horská dráha  

Shiba Inu byla vytvořena anonymním vývojářem známým pod přezdívkou Ryoshi. Tato kryptoměna za svojí historii zaznamenala několik velkých skoků, a to za méně než dva roky. Z počáteční nabídky 1 kvadrilionů tokenů bylo 50 % zasláno zakladateli Etherea (Vitalik Buterin), a to ve snaze získat širší důvěryhodnost mezi krypto komunitou.  

Pozornost a davová mánie si Shiba Inu začala získávat na jaře roku 2021, kdy její hodnota rapidně vzrostla. Buterin poté daroval část svého majetku Indii v boji proti pandemii. Tento počin doslova zviditelnil kryptoměnu Shiba Inu.  

Ale po prudkém pádu v polovině května zůstala Shiba Inu poměrně stabilní až do začátku října, kdy opět začal další býčí trend. Tweety od Elona Muska pomohly podnítit spekulativní zájem o tuto kryptoměnu. 

V listopadu řetězec kin AMC Entertainment Holdings dokonce oznámil, že během několika příštích měsíců začne přijímat platby v Shiba Inu. Nicméně se od té doby kryptoměna opět řítí směrem dolů. V současné době je Shiba Inu 14. největší kryptoměnou s tržní kapitalizací v hodnotě 16 miliard dolarů.  Shiba Inu nemá přidanou hodnotu  

Jelikož je Shiba Inu postavena na blockchainu Etherea, má tedy více funkcí než jeho konkurent Dogecoin, který běží na vlastním blockchainu, a byl zejména postaven pro platební účely.  

V důsledku toho vytvořila komunita Shiba Inu decentralizovanou burzu zvanou ShibaSwap, které umožňuje držitelům tokenů SHIB prodávat své podíly a získávat za to odměny. To povzbuzuje u investorů loajalitu. Kromě toho má komunita v plánu vyvinout platformu pro nezaměnitelné tokeny (NFT), tzv. Doggy DAO.  

I když jsou tyto projekty určeny k podpoře užitečnosti samotné kryptoměny, je zapotřebí zaujmout skeptický postoj. V současné době existuje celkem 16 763 různých kryptoměn, přičemž stále vycházejí nové.  

Shiba Inu nemá žádnou konkurenční výhodu, která by ji dávala šanci na přežití v dlouhodobém horizontu. Decentralizovaná burza UniSwap, OpenSea – tržiště pro NFT, jsou mnohem rozvinutější a jsou nyní slibnějšími projekty, než na čem pracuje komunita Shiba Inu.  

Stejně jako je tomu u dalších meme tokenů, cena Shiba Inu kolísá na základě různých cyklů a hypů na sociálních sítích. Kromě toho mohou nedávné zvěsti, jako je zařazení Shiba Inu do ekosystému Robinhood, mohou zažehnout krátkodobý cenový skok.  

Je zřejmé, že tyto události jsou velmi nepředvídatelné a spíše se to podobá hazardu než skutečnému investování. Shiba Inu se může zdát jako vzrušující kryptoměna, ale nejlepší asi bude se od ní držet co nejdál.   


Neil Patel  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00