Search
Close this search box.

Pokles trhů je dobrou nákupní příležitostí. Je ale třeba vědět, které akcie stojí za to

Zřejmě nadobro skončily časy, kdy příliš nezáleželo, do jakých akcií jste investovali. Akciové trhy se v průběhu uplynulých téměř dvou let chovaly nestandardně a vezly se na vlně steroidů, které jim dodávaly vlády a centrální banky.


Očekávání investorů se za poslední půlrok totálně proměnila. Zatímco ještě loni v září se jen opatrně spekulovalo, že by Federální rezervní systém (americká centrální banka) mohla ukončit kvantitativní uvolňování o rok dříve, než byl původní předpoklad, dnes už nikdo nepochybuje, že v březnu se dočkáme růstu úrokových sazeb.

Taková změna prostředí, v němž se akciový investor pohybuje, vyžaduje i změnu přístupu v tom, do jakých titulů stojí za to vkládat své peníze. Obzvláště poté, co akcie od začátku nového roku prakticky soustavně oslabují.

Podle analytiků americké investiční banky Goldman Sachs je však současná špatná nálada na trzích dobrou příležitostí ke koupi. Je však nutné dát sbohem akciím neznámých nebo nezavedených společností, a soustředit se na ty, které se mohou opřít o pevný fundament. V kurzu nyní budou akcie „se silnou bilanční sumou, vysokými maržemi a rozumnou hodnotou“, tvrdí experti Goldman Sachs.

Mezi takové tituly řadí například akcie společnosti Moderna, Cottera Energy, Regeneron Pharmaceuticals, Louisiana-Pacifix nebo Skyworks Solutions. Obecně se prý v tuto chvíli vyplatí vsadit na energetické společnosti, které se mohou vyvézt na vlně pokračujícího ekonomického oživení ve světě. Je však také třeba se mít neustále na pozoru kvůli napětí na rusko-ukrajinské hranici.


Goldstein,
Marketwatch.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00