Search
Close this search box.

Pokles ceny kryptoměn? Volný pád bude nejspíše pokračovat, věští Deutsche Bank

Bitcoin ztratil od začátku letošního roku už asi 57 procent své hodnoty. Podobný propad zaznamenaly i další kryptoměny. Podle jedné z největších německých bank ale ještě není všem dnům konec a digitální měny mohou další procenta odepsat.


Kryptoměny jsou velmi rizikovým a vysoce spekulativním aktivem, které je zasaženo postupným zpřísňováním měnové politiky ze strany významných centrálních bank. Proto je velmi pravděpodobné, že propad jejich hodnoty bude i nadále pokračovat. Vyplývá to ze zprávy německé banky Deutsche Bank, kterou citoval portál CoinDesk.com.

Její autoři upozorňují, že dosažení cenové stability kryptoměn je velmi málo pravděpodobné, protože na rozdíl od akcií nelze u kryptoměn stanovit něco jako fundamentální hodnotu. „Neexistují oceňovací modely jako v případě veřejně obchodovaných akcií,“ píší analytici Deutsche Bank. Trh s digitálními měnami je navíc velmi fragmentovaný, takže se u jednotlivých typů kryptoměn velmi liší jejich likvidita.

Optimismu ve vývoji trhu s kryptoměnami brání i současná makroekonomická situace, kdy se centrální banky snaží bojovat proti rekordně vysoké inflaci. Dochází tak ke zvyšování úrokových sazeb, což digitálním měnám škodí. Na trh neplyne potřebná likvidita, poptávka je proto velmi tlumena a investoři dávají přednost aktivům, která jsou výnosnější a zároveň se vyznačují nižší mírou rizika než kryptoměny.


Canny,
CoinDesk.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00