Search
Close this search box.

Pfizer zdvojnásobil tržby a zlepšil celoroční výhled

Americká farmaceutická skupina Pfizer překvapila svými výsledky za druhé čtvrtletí trh. Jeho tržby meziročně vzrostly o 92 procent, zisk je vyšší o tři čtvrtiny. Akcie reagovaly výrazným posílením.


Tržby americké farmaceutické skupiny Pfizer dosáhly v období od dubna do června letošního roku skoro 19 miliard dolarů. To je o 92 procent více než ve stejném období loňského roku. Jen prodeje vakcíny Comirnaty proti koronaviru přinesly firmě 7,8 miliardy dolarů.

Pfizer za druhý letošní kvartál vydělal přes šest miliard dolarů, loni to přitom bylo 3,5 miliardy. Zisk společnosti se tedy meziročně zvýšil asi o 75 procent. V podobné míře rostl také zisk připadající na jednu akcii, který nyní dosáhl 1,07 dolaru. Loni to bylo jen 62 centů. Vyplývá to ze čtvrtletních výsledků, které Pfizer zveřejnil ve středu.

„Druhé čtvrtletí pro nás bylo pozoruhodné hned v několika směrem. Nejviditelnější je náš úspěch při vývoji a distribuci účinné vakcíny proti koronaviru, kterou se nám podařilo získat se společností BioNTech,“ uvedl výkonný ředitel Pfizeru Albert Bourla.

Bourla rovněž představil aktualizovaný celoroční výhled Pfizeru. Jeho tržby by letos měly dosáhnout 78 až 80 miliard dolarů, což je téměř dvakrát vyšší suma, než je u Pfizeru obvyklé. Naprostou většinu přírůstku prodejů má přitom zajistit právě vakcína Comirnaty. Tržby z jejích dodávek na trh Pfizer odhaduje na 33,5 miliardy dolarů.

Akcie společnosti bezprostředně po oznámení kvartálních výsledků začaly posilovat. Během středečního obchodování přidaly více než 3,5 procenta. Za poslední měsíc zpevnily už o více než 11 procent, od počátku roku o přibližně 18 procent.Pfizer Press Release
Gatlin, Investors.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00