Search
Close this search box.

Pfizer zvýšil tržby o 130 procent díky vakcínám

Americká farmaceutická skupina Pfizer vykázala ve třetím čtvrtletí letošního roku rekordní růst tržeb i zisku. Jen za vakcíny proti koronaviru letos utrží přes 36 miliard dolarů. To je téměř celoroční obrat z časů před pandemií.


Přes 24 miliard dolarů je objem tržeb, který americká farmaceutická skupina Pfizer realizovala v období od července do září letošního roku. Loni za třetí kvartál utržila 10,3 miliardy, letos je to tedy o 134 procent více. Vyplývá to z finančních výsledků, které skupina zveřejnila v úterý.

Rekordní je také nárůst čistého zisku. Pfizer ve třetím čtvrtletí vydělal 8,1 miliardy dolarů, loni to byla necelá 1,5 miliarda. „Přestože jsme velmi pyšní na naše výsledky za třetí čtvrtletí, ještě více jsme pyšní na pozitivní dopady, které naše činnost má na lidské životy v celém světě,“ komentoval výsledky Albert Bourla, výkonný ředitel Pfizeru.

Farmaceutický gigant rovněž zlepšil svůj celoroční výhled. Nyní odhaduje tržby na úrovni mezi 81 a 82 miliardami dolarů, což je skoro dvojnásobek obvyklého objemu. Jen z vakcíny Comirnaty proti koronaviru by Pfizer mohl inkasovat přes 36 miliard dolarů, což je téměř stejná suma, jakou Pfizer celkově utržil v době před propuknutím pandemie koronaviru.

Akcie společnosti na oznámené zprávy reagovaly růstem o více než 3,5 procenta. Výsledky tak investory zjevně příjemně překvapily. Dá se rovněž předpokládat, že budou posilovat i v dalších dnech. Klíčové také bude rozhodnutí Evropské lékové agentury o možnosti očkovat proti koronaviru také děti ve věku od pěti let.


Pfizer, 3Q Results
Mishra, D´Silva, Reuters


Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00